English Matters: New York 19/2016 (Wydanie specjalne)

Okładka książki English Matters: New York 19/2016 (Wydanie specjalne) Redakcja magazynu English Matters
Okładka książki English Matters: New York 19/2016 (Wydanie specjalne)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media czasopisma
czasopisma
Colorful Media
2016-09-01
2016-09-20
2016-09-01

Statua Wolności na okładce przyciągnęła mój wzrok natychmiastowo, i nim zdążyłam się zorientować, że to wydanie specjalne English Matters poświęcone będzie w całości niesamowitemu miastu, jakim jest Nowy Jork, od razu czułam, że będzie to wyjątkowo udany numer. Przejdźmy więc do sedna - dajcie się oprowadzać kolejnym stronicom!

Dział "This and that" na wstępie oferuje kilka ciekawostek, jako przedsmak dalszej podróży. Poznajemy między innymi symbole Nowego Jorku i niezwykle pożyteczne informacje o karcie wstępu umożliwiającej oszczędne zwiedzanie miasta.

Dalej, gratka dla fanów popularnego serialu, jakim jest "Seks w wielkim mieście" - nie mogło zabraknąć go w tym numerze! Wizerunek Carrie Bradshaw jest przecież nierozerwalnie kojarzony z wielkim światem, wieżowcami i szybkim, pełnym wrażeń życiem Nowojorczyków.

Jednym z moich ulubionych artykułów tego wydania jest zbiór faktów i mitów o mieszkańcach Wielkiego Jabłka. I choć wszyscy mamy jakieś stereotypy, wykreowane głównie przez filmy i media, rzeczywistość częściowo od nich odbiega, czego możemy dowiedzieć się z tekstu (a najlepiej zweryfikować w rzeczywistości!)

Dział "People and lifestyle" zapoznaje również czytelników z postaciami Nowego Jorku, które po prostu trzeba znać - przeczytamy między innymi o Calvinie Kleinie czy Anne Hathaway.
Jest i wywiad z Ewą, Polką, która od piętnastu lat zamieszkuje Nowy Jork i zechciała podzielić się z nami swoimi wrażeniami - a z jej słów wynika, że naprawdę mamy czego pozazdrościć!

Dział "Culture", poza obszernym artykułem dotyczącym historii powstawania metropolii, oferuje wspomnienie dnia, który odmienił cały świat. 9.11.2001 wrył się na zawsze w naszej pamięci jako tragedia, w którą trudno uwierzyć - warto poświęcić chwilę na ten temat i zgłębić go nieco bardziej niż zwykle było nam to dane.

Rzut okiem na najistotniejsze miejsca "must see" podczas podróży życia uraczy nas pięknymi fotografiami i opisem zarówno zabytków, jak i miejsc, gdzie możemy obcować z naturą - każdy znajdzie dla siebie coś, co zachwyci i pozostanie w sercu na długi czas.

Dział "Leisure" podrzuca nam kilka podpowiedzi na spędzenie popołudnia lub wieczoru będąc w Nowym Jorku - wykwintne restauracje, kluby, ale i coś dla miłośników sportu, sztuki oraz zakupów.
Na koniec, zaśpiewajmy wraz z Lenny'm Kravitzem utwór na cześć tego niesamowitego miasta, ucząc się przy okazji zwrotów i wyrażeń, których użyć będziemy mogli podczas wymarzonej wycieczki. Wielkie Jabłko czeka!

PS. Dla pasjonatów języka niemieckiego - Colorful Media przygotowało wydanie specjalne Deutsch Aktuell poświęcone praktycznej stronie języka niemieckiego biznesowego. Polecamy!

Dział "This and that" na wstępie oferuje...

Doskonale wiecie, że jestem zakochana w magazynach English Matters, które z każdym wydaniem pokazują precyzję z jaką są one tworzone. Tym razem twórcy postanowili wziąć na tapet Nowy Jork. Wielu młodych ludzi zazwyczaj marzy by choć raz w życiu odwiedzić to miasto. Pójść zobaczyć Statuę Wolności czy też zaliczyć przejażdżkę nowojorskim metrem. W jaki więc sposób autorzy pokazali nam miasto pełne pokus i przeróżnych dzielnic?

Zapraszam :)

Nowe wydanie specjalne magazynu English Matters poświęcone jest różnorodnemu, barwnemu i często odwiedzanemu miastu Nowy Jork. Z ciekawością rozpoczęłam jego lekturę, by sprawdzić jak bardzo wiadomości na temat tego miejsca zawarte w czasopiśmie mnie zaskoczą.

Dział This and That prezentuje krótkie informacje dotyczące między innymi symboli związanych z Nowym Jorkiem, karty wstępu, nazwy, czy okręgów.

Pierwszy artykuł „Sex and Carrie Bradshaw” z działu People and Lifestyle dotyczy popularnego serialu z 1998 roku „Sex and the City”, którego powstało aż sześć sezonów. Serial został nakręcony w Nowym Jorku i wzbudził wiele kontrowersji, o których możecie przeczytać w tym artykule.

Kolejny artykuł z działu People and Lifestyle „New Yorkers of Today – Facts and Myths” jak sam tytuł wskazuje to fakty i mity dotyczące tego popularnego miasta. Zderzenie wyobrażenia na jego temat z rzeczywistością, często przejaskrawioną w różnych serialach i filmach. Jakie jest ziarno prawdy, a co jest tylko stereotypem? Przeczytajcie sami.

W dziale People and Lifestyle zainteresował mnie jeszcze artykuł „New York – My Place on Earth”. Co innego czytać suche fakty, a zupełnie inaczej odbiera się rozmowę z osobą, która w tym mieście spędziła ponad piętnaście lat. Kto nie chciałby żyć tak jak Sarah Jessica Parker, popularna aktorka? Czy faktycznie tak to wygląda? Ewa Buono w wywiadzie uzasadnia, dlaczego Nowy Jork stał się jej miejscem na ziemi.

Artykuł „The Men Who Built New York” z działu Culture to garść informacji na temat historii tego miasta. Czytając artykuł możecie dowiedzieć się między innymi kiedy i w jakich okolicznościach powstało miasto oraz kto się do tego przyczynił.

W dziale Conversation Matters znajdziecie nieco zwrotów przydatnych podczas podróży taksówką bądź metrem. Jak w każdym większym mieście, tak i w Nowym Jorku przyda się znajomość żargonu, aby lepiej orientować się w sytuacji.

Dział Travel to dwa interesujące artykuły. Pierwszy „Sensational and Magnificient” dotyczy atrakcji turystycznych w Nowym Jorku. Wskazuje miejsca, które warto odwiedzić. Miejsca zdumiewające, fascynujące, dzieła sztuki, niezwykłe budowle. Przed podróżą do Nowego Jorku warto poczynić plany w tym zakresie, by nie poczuć się przytłoczonym, a równocześnie zobaczyć jak najwięcej.

Kolejny artykuł z tego działu „The Natural Wonders of New York” dotyczy cudów natury występujących w tym mieście. Zdumiewających, pięknych i jedynych w swoim rodzaju.

„English Matters: New York 19/2016” to wydanie specjalne ukazujące ciekawe spojrzenie na piękne, ale miejscami też bardziej mroczne miasto, do którego przybywają rzesze turystów i imigrantów. Mimo, że nie mam w planach odwiedzin tego miejsca to z przyjemnością dowiedziałam się na jego temat nieco więcej, przy okazji poznając nowe słówka i zwroty. Lista słówek z magazynu oraz pliki audio z połową artykułów są do pobrania ze strony internetowej czasopisma (pliki mp3 można pobrać po podaniu hasła z magazynu). Miłej lektury.

• 2016
  • Czasopisma, gazety, magazyny
  • Angielski
  • Zrecenzowane
  • Recenzenckie
  • Czasopisma

Dodaj cytat z książki English Matters: New York 19/2016 (Wydanie specjalne)

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...