Dywizje pancerne Hitlera. Siły uderzeniowe Wehrmachtu

Okładka książki Dywizje pancerne Hitlera. Siły uderzeniowe Wehrmachtu Carlos Caballero Jurado
Okładka książki Dywizje pancerne Hitlera. Siły uderzeniowe Wehrmachtu
Carlos Caballero Jurado Wydawnictwo: Bellona Seria: Wojenna Machina Hitlera militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Wojenna Machina Hitlera
Divisiones Panzer. Las fuerzas de choque de la Wehrmacht
Bellona
2016-01-01
2016-01-01
9788311141902
Barbara Łukomska, Jerzy Wołk-Łaniewski

Solidna pozycja poświęcona oddziałom pancernym III Rzeszy.

Wiele unikatowych zdjęć, plany czołgów z każdej strony, w tym od góry. Spora ilość map, zestawień, tabeli...

Książki podzielona na 5 rozdziałów"
1. Powstawanie elity wojskowej (1919-1939)
2. Niesamowite zwycięstwa (1939-1941)
3. Radzieckie wyzwanie (1941-1942)
4. Koniec blitzkriegu (1943)
5. Zmierzch Panzerwaffe (1944-1945).

Można znaleźć kilka niedociągnięć, ale mimo wszystko osoby zainteresowane "Panzerami" nie powinny być rozczarowane.

Polecam!

Solidna pozycja poświęcona oddziałom pancernym III Rzeszy.

Książki podzielona na 5 rozdziałów"
1. Powstawanie elity wojskowej (1919-1939)
2. Niesamowite zwycięstwa (1939-1941)
3. Radzieckie wyzwanie (1941-1942)
4. Koniec blitzkriegu (1943)
5. Zmierzch Panzerwaffe...

Bardzo ciekawa pozycja opisująca początek broni pancernej, aż do zakończenia II Wojny Światowej w oparciu o siły Rzeszy. Zawiera stare zdjęcia, schematy, mapy, tabelki porównujące dane siły, co zdecydowanie jest na plus. Napisana dosyć ciekawym językiem, czasami jakieś opisy zdjęć czy mapy zdarzają się słabo zrobione.

• Chcę przeczytać - Książki i ebooki
  • Posiadam - Książki popularnonaukowe
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Dywizje pancerne Hitlera. Siły uderzeniowe Wehrmachtu