Inwestowanie w złoto i srebro

Okładka książki Inwestowanie w złoto i srebro Tomasz Witkiewicz
Okładka książki Inwestowanie w złoto i srebro
Tomasz Witkiewicz Wydawnictwo: Tomasz Witkiewicz biznes, finanse
biznes, finanse
Tomasz Witkiewicz
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim (1594-1670) Wojciech Gibczyński, Tomasz Witkiewicz
Podwójne szelą... Wojciech Gibczyński...

Jak ktoś chce się pakować w kruszce to trzeba przeczytać. Chyba wszystko najważniejsze co można w temacie ująć jest w tej książce. Dobrym uzupełnieniem będzie książka o złocie autora Michael maloneya

Jedna z nielicznych, kompleksowych pozycji opisujących szczegóły zagadnienia inwestycji w kruszce. Na plus: ujęcie historyczne, rola złota i srebra w systemach monetarnych a z praktycznej strony: w co, jak i gdzie inwestować. Na minus: zbyt dużo miejsca na wątek kolekcjonerski i numizmatyczny, który w czystym, inwestycyjnym sensie nie ma żadnego znaczenia.

𝗦𝗣𝗘𝗖𝗝𝗔𝗟𝗜𝗦𝗧𝗬𝗖𝗭𝗡𝗬 𝗣𝗢𝗥𝗔𝗗𝗡𝗜𝗞 𝗝𝗔𝗞 𝗜𝗡𝗪𝗘𝗦𝗧𝗢𝗪𝗔Ć 𝗪 𝗠𝗘𝗧𝗔𝗟𝗘 𝗦𝗭𝗟𝗔𝗖𝗛𝗘𝗧𝗡𝗘.
Kompendium wiedzy przydatnej osobom zainteresowanym lokowaniem kapitału w szlachetne kruszce.
Ciekawa kwestia inwestycji w złoto wirtualne.
Z polskiego na nasze jeśli ktoś cierpi na nadmiar gotówki i nie wie co z nim zrobić, to polecam sięgnięcie po tę książkę, wtedy może Ci się to przydać... 😉

𝗗𝗟𝗔 𝗖𝗜𝗘𝗞𝗔𝗪𝗦𝗞𝗜𝗖𝗛 :
Rozmowa z Autorem :

𝗦𝗣𝗘𝗖𝗝𝗔𝗟𝗜𝗦𝗧𝗬𝗖𝗭𝗡𝗬 𝗣𝗢𝗥𝗔𝗗𝗡𝗜𝗞 𝗝𝗔𝗞 𝗜𝗡𝗪𝗘𝗦𝗧𝗢𝗪𝗔Ć 𝗪 𝗠𝗘𝗧𝗔𝗟𝗘 𝗦𝗭𝗟𝗔𝗖𝗛𝗘𝗧𝗡𝗘.
Ciekawa kwestia inwestycji w złoto wirtualne.

𝗗𝗟𝗔 𝗖𝗜𝗘𝗞𝗔𝗪𝗦𝗞𝗜𝗖𝗛 :...

💰📚 Inwestowanie w złoto i srebro - tajemnica sukcesu finansowego! 🌟💼

Znasz wartość metali szlachetnych jako formy zabezpieczenia przed inflacją i sposobu na pomnożenie majątku? 💎💰 Jeśli marzysz o stabilizacji ekonomicznej, bezpieczeństwie finansów i spełnieniu swoich marzeń, ta książka jest dla Ciebie! 📚💪

Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że inwestycja w złoto i srebro to nie tylko abstrakcyjne pojęcie dla elity biznesowej. Otwierają się przed nami nowe możliwości i łatwiejszy dostęp do metalów szlachetnych. 🌍🛍️ Dzięki temu możemy skutecznie powiększać nasz majątek, unikając inwestycji, które zawodzą.

Autor tej książki, doświadczony inwestor, podzieli się z Tobą tajemnicami rynku metali szlachetnych i praktycznymi wskazówkami, jak skutecznie korzystać z tego potężnego narzędzia finansowego. 💼💡 Dowiesz się, jak rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto i srebro, odkryć piękno numizmatów i łączyć inwestycję w kruszec z wartością kolekcjonerską. 🎯👛

Inwestowanie w materialne aktywa to wyjątkowa szansa na poczucie bezpieczeństwa finansowego i realizację marzeń. 💰💭 Ta książka zawiera praktyczną wiedzę i sekrety, które pozwolą Ci sprawnie poruszać się na rynku metali szlachetnych. 👍💎

Nie czekaj! Postaw pierwsze kroki na drodze do stabilności ekonomicznej i zwiększenia wartości swojego majątku. 🚀🏦 Ta lektura jest kluczem do inwestycyjnego sukcesu! Daj sobie szansę na spełnienie swoich marzeń i dbanie o swoje zdrowie i szczęście. 🌈💪

Gotowy na inwestycyjną rewolucję? 📈📚 Zamów teraz i odkryj nieznane dotąd tajemnice inwestowania w złoto i srebro! 📚💰 #InwestowanieWZłotoISrebro #StabilnośćEkonomiczna #InwestycjeMateriałowe #MetalSzlachetny #OchronaPrzedInflacją #SukcesFinansowy #MarzeniaSpełniająSię #PraktycznaWiedza #TajemniceInwestora #KluczDoSukcesu #Numizmaty #DiversyfikacjaPortfela #KsiążkaInwestycyjna #InwestujMądrze #PrzewodnikFinansowy #BezpieczeństwoFinansów #InwestorZnajdujeSposób #Oszczędności #RealizacjaMarzeń #InwestowanieDlaWszystkich #ZwiększenieWartościMajątku #InwestujNaZdrowie #InwestujWPrzyszłość

💰📚 Inwestowanie w złoto i srebro - tajemnica sukcesu finansowego! 🌟💼

Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że inwestycja w złoto i...

Wystawiam ocenę 6 w celu docenienia pracy autora. Dużo historycznych aspektów i wskazań dlaczego złoto było bezpiecznym aktywem. Mając już paroletnie doświadczenie w inwestowaniu w złoto i srebro nie dowiedziałem się niczego istotnego. Myślę , że nawet poczatkujący nie wyniesie z tej książki jakiejś przełomowej wiedzy gdyż niestety nie jest ona w gruncie rzeczy o tym " jak inwestować" a raczej żeby zrozumieć z czym ma się doczynienia. Dla zupełnie początkujących oczywiście nie zaszkodzi ale należy uzupełnić swoją wiedze chociażby książką Marcina Iwucia " Finansowa Forteca".

Dobra książka. Oczekiwałem więcej informacji pomagających przy doborze właściwego momentu na zakup złota, ale i tak dowiedziałem się wiele interesującycych rzeczy, chociażby z zakresu wiedzy o miejscu i sposobach zakupu, które pomagają nieco zaoszczędzić. Posiada także istotne informacje o popycie i podaży, historii metali oraz porusza kwestię fałszerstw i ochrony przed nimi. Polecam.

Książka bez dwóch zdań obowiązkowa, dla każdej osoby która chce zacząć swoją przygodę z inwestowaniem w złoto, i srebro. Autor świetnie opisuje historię złota jak i srebra również jest wzmianka o platynie i paladzie. I co najważniejsze później jest świetny opis tego, na co zwracać uwagę przy kupnie kruszców itp i temat związany z inwestowaniem na naszym podwórku co jest mega fajne. 😊 Serdecznie polecam

Najlepsza książka o inwestowaniu w złoto i srebro jaką czytałem. Wcześniej miałem przyjemność przeczytać Maloneya i Chojnackiego. Maloney bezkrytycznie nagania na złoto a Pan Chojnacki opisuję historię złota i srebra w systemie monetarnym.
W odróżnieniu od wyżej wymienionych pozycji Pan Witkiewicz opisuje jak faktycznie inwestować w złoto i srebro fizyczne. Podaje mega dużo praktycznych wskazówek jak to robić. Daje nam rys historyczny, opisuje jak wygląda rynek i zdradza gdzie szukać okazji inwestycyjnych.
Mega wartościowa pozycja. Duża dawka wiedzy.
Gorąco polecam

Dobra, gdyż specjalistyczna, a więc dość unikalna w wiedzy którą serwuje. Napisana przez autentycznego specjalistę i praktyka.

Chwali się też zdolność autora do szerszego spojżenia na dzieje w kontekście kruszcy ale też wszystkich zjawisk wpływających na ekonomię.

Książka zgodnie z tytułem udziela wielu porad związanych z inwestowaniem w metale szlachetne – głównie złoto i srebro. Pierwsze 100 stron książki opowiada o różnych aspektach kruszców takich jak ich zastosowanie, historia, struktura popytu i podaży itd. Znajdziemy tutaj także trochę informacji na temat wybijanych monet w Polsce i na świecie.

Reszta książki zawiera wiele praktycznych informacji. Jest w niej opisany polski rynek złota i srebra. W Polsce na ceny kruszców w największym stopniu wpływają światowe ceny kruszcu oraz kurs USD-PLN. Niewielu polaków inwestuje w kruszce, ale ich liczba stale rośnie. Jest też trochę informacji gdzie można kupić i sprzedać swoje kruszce. Oprócz renomowanych dealerów jest wiele sklepów numizmatycznych, w których także można kupić używany bulion i stare monety obiegowe. Bardzo przydatne są informacje na temat opodatkowania kruszców oraz sposobów minimalizowania go, np. w przypadku srebra przez kupowanie srebra używanego (junk silver). Autor doradza też w jaki sposób można sprawdzać czy zakupiony kruszec jest autentyczny. Jest też trochę porad dotyczących okresów kiedy warto kupować i sprzedawać kruszce.

W książce znajdziemy też trochę polemiki z Michael Maloneyem oraz wiarą w przywrócenie historycznego ratio między złotem a srebrem: 1:15. Według autora srebro straciło swoją funkcję monetarną i przez to raczej nie osiągnie ponownie takiego kursu wymiany. W książce jest dużo informacji na temat numizmatów. Autor stara się przekonać czytelnika do inwestowania także monety kolekcjonerskie.

Podsumowując, można polecić tą książkę każdemu zainteresowanemu w inwestowanie w kruszce. Warto jednak wspomnieć o tym, że inwestowanie w monety kolekcjonerskie nie jest tak łatwe jak autor to przedstawia i za takie monety można łatwo mocno przepłacić.

Reszta książki zawiera wiele...

• Inwestowanie
  • Ekonomia
  • Ekonomia i finanse
  • Nauki społeczne, przyrodnicze, stosowane
  • Książka_Papier

Dodaj cytat z książki Inwestowanie w złoto i srebro