Rømlingen, Mørk fortid
romans, saga, norweska

Vera przyznaje się do zabicia Karen Austled. Niespodziewanie Elen zostaje wezwana na przesłuchanie u lensmanna. Czy powinna się przyznać, że była tam tego feralnego wieczoru? Ale wtedy ryzykuje, że zostanie skazana za współudział. A poza tym obiecała Ankerowi milczenie!

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A. 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Chwila_dla_siebie | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 lipca 2016

Potwierdzają się moje przypuszczenia, jakoby tytuły i opisy okładkowe sagi norweskiej (liczącej 40 tomów) były bezmyślnie skopiowane na wersję polską (50-tomową). Po raz kolejny nie dotyczą one faktycznej treści książki - "zgaduję", że wybiegają w przyszłość.

W tomie 5 Elen przez swoją lekkomyślność zostaje opiekunką zbiega (zgodnie z opisem tomu 4). Kobietę nadal nawiedzają sny dotyczące zaginionej przed 10-cioma laty siostry, tym razem jednak mają nieco inny obrót - czyżby mroczna przeszłość odkrywała przed Elen swoje karty? W małżeństwie zaś główna bohaterka doświadcza nowych uczuć: poniżenia, odrazy, upokorzenia (sarkazm wskazany). Jednak Elen niemiłe sytuacje stara się obrócić na swoją korzyść... Ku mojemu zaskoczeniu, królowa wszelkich cnót staje się coraz lepszą manipulantką.

Jak poprzedni tom ocierał się o kryminał, tak w tym odnajduję elementy fantastyki - z uwagi na nietypową "więź" łączącą Verę z jej bratem-uciekinierem. Ale jest ok, ważne, że coś interesującego się w...

Kas999 | 2016-09-27
Przeczytana: 09 lipca 2016