Przyszłość pewnej przenośni. Przyczynek do pytania o historię sztuki

Wydawnictwo: Fundacja na rzecz myślenia im. Barbary Skargi
Filozofia, estetyka
filozofia i etyka
Herbatka

Esej nagrodzony główną nagrodą w III edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi. Rozprawa o sztuce, o której sam autor mówi: "Schiller pisał, że sztuka jest pięknym kłamstwem, a centralna hipoteza eseju "Przyszłość pewnej przenośni" głosi, że kłamstwo to rozumieć można jako przeniesienie, w sensie zapożyczonym od psychoanalizy. Narzędziem tego przeniesienia sztuki są przenośnie, w których zakochuje się użytkowniczka/użytkownik sztuki".

źródło opisu: Fundacja na rzecz myślenia im. Barbary Skargi 2015

źródło okładki: Fundacja na rzecz myślenia im. Barbary Skargi 2015