Poszukiwanie prawdy. Tom II

Tłumaczenie: Małgorzata Frankiewicz
Seria: Klasyka filozofii
Wydawnictwo: Wydawnictwo IFiS PAN
De lecherche de la verite
filozofia i etyka
Jacek Jagosz

„Wbrew temu, czego można by oczekiwać, nie w przedmowie, ale raczej na początku pierwszej księgi należy szukać najjaśniejszego albo najściślejszego sformułowania przewodniej kwestii Malebranche’a: człowiek potrafi mianowicie przyjmować prawdę, ale pozostaje zasadniczo narażony na błąd, określając przyczyny naszych błędów, rozumiemy już, jak dochodzić do prawdy i wypracowywać własne szczęście.
[…] trzeba pracować nad określeniem wielorakich przyczyn naszych błędów, do czego zaprasza nas już pełny tytuł dzieła – poszukiwanie prawdy to przede wszystkim badanie przyczyn błędu”

(z przedmowy J.C. Bardout)

źródło opisu: http://www.ifispan.pl/shop/poszukiwanie-prawdy-nicolas-malebranche/

źródło okładki: http://www.ifispan.pl/shop/poszukiwanie-prawdy-nicolas-malebranche/

Jacek Jagosz | 2016-06-15
Przeczytana: 26 lipca 2016