Królewny z Biblii

8 (8 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Princess Stories
królewny, biblia, księżniczki
Karollka

Prawdziwe biblijne historie o królewnach Pana Boga Małe królewny pokochają opowieści o kobietach z Biblii. Poznają lojalną Rut, mądrą Deborę, śmiałą Esterę… i wiele innych. Co najważniejsze, dzięki tej książce odkryją, że one też są królewnami – córkami Króla. Czytając te historie, nauczą się kochać Boga i zachowywać Jego słowa. Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najbardziej wyjątkową...

Prawdziwe biblijne historie o królewnach Pana Boga

Lustereczko, powiedz przecie,
kto jest najbardziej wyjątkową królewną na świecie?
I ty, dziewczynko, możesz być jak królewna,
bo jesteś córką Króla, bądź tego pewna.

Otwórz książkę i poczytaj córce, aby zapragnęła być prawdziwą królewną Boga.

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

MonimePL | 2018-09-24
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Każda dziewczynka jest księżniczką. Królewny z Biblii to religijna książka dla dzieci, która przybliża kobiety opisane w Piśmie Świętym. Wydawnictwo Dreams. Jakie królewny znają dzieci? Może Śnieżkę, Aurorę czy Jasminę. Jednak czy jakakolwiek dziewczynka przebrałaby się za biblijną Esterę zamiast za Elsę z Krainy Lodu? I czy w Biblii jest więcej księżniczek? Kogo tak naprawdę można nazwać księżniczką? Na te i inne pytania odpowiada nowatorsko podchodząca do tematu, ciekawa dla dziewczynki w każdym wieku książka dla dzieci, szczególnie dla dziewczynek, Królewny z Biblii, autorstwa Carolyn Larsen. Od razu zaznaczam – nie jest to książka dla osób niewierzących. Jej przekaz jest jasny: Biblia mówi, że Bóg jest Królem – Królem nieba i ziemi. Biblia również mówi, że Bóg jest naszym Ojcem. Jeśli więc jesteś córką Króla, to oznacza… że jesteś najprawdziwszą królewną!
Więcej na: https://konfabula.pl/krolewny-biblii/

DomowaKsięgarnia | 2018-04-27

Książka w prosty i przystępny sposób opowiada o kobiecych postaciach występujących w Biblii. Historia Sary, czy Marii Magdaleny została opisana tak, by dziecko zrozumiało przekaz każdej z historii.

Autorka postarała się o to, by przekaz tej publikacji zachęcał dzieci, poprzez właściwe zachowanie, do bycia dziećmi Boga. Wydaje się to idealnym kluczem do wytłumaczenia im uniwersalnych prawd i zasad, jakimi kieruje się wiara katolicka.

Więcej na blogu: domowaksiegarnia.blogspot.com

Gretta | 2017-11-22
Przeczytana: 29 października 2017

Ależ to jest fajne! I urocze i zabawne, trochę zawadiackie, trochę naiwne - takie bardzo... "dzewczyńskie", ale w pozytywnym znaczeniu.

Książka prowadzi nas przez całe Pismo Święte - od Starego Testamentu po Dzieje Apostolskie, zatrzymując się przy każdej pojawiającej się tam kobiecie. Każda z biblijnych bohaterek ma swój portret (może niespecjalnie wyszukany graficznie, ale jednak przyjemny wizualnie) i każda opowiada swoją historię.

I do tych historii można się trochę doczepić. Wszystkie "trudne" momenty które faktycznie w Piśmie Świętym się dzieją, tutaj są albo pominięte albo idiotycznie zeufemizowane. Wiem że mordy, zdrady i gwałty niekoniecznie są dla dzieci, ale czasem można to było zrobić tak by pokazać, że jednak działo się coś złego, a nie że nie działo się nic. Generalnie jednak w krótkich słowach ciekawie zarysowana jest biblijna opowieść.

Poza historiami z życia, na stronach książki przy każdej kobiecie pojawia się cytat biblijny nawiązujący do tematu, pytania do...

lilar | 2017-11-11

O RANY!
TA KSIĄŻKA JEST TAKATAKA...ODLOTOWA!
OPOWIADAA O KSIĘŻNICZCE:ŚMIAŁEJ,ODWAŻNEJ,BŁOGOSŁAWI WIELE INNYCH!

ŚWIETNA!