Królewny z Biblii

2016-01-01
2016-01-01
Anna Rojkowska
królewny biblia księżniczki

W czasach obecnych, gdy jednym z głównych wyznaczników piękności kobiety stał się jej wygląd, rzadko kto zwraca uwagę na takie wartości, które wynikają wprost z serca, intelektu czy też mądrości danej osoby.

Książka ta przeznaczona jest dla dziewczynek i stanowi przeciwwagę do tego co obecnie proponuje młodym ludziom telewizja oraz internet. Próżno szukać tutaj kanonów mody, kultu ciała, płytkich relacji czy wzorów nowych tatuaży.

Na kartach opowiadań znajdziecie przede wszystkim kobiety odważne, szczere, mądre, wierne, lojalne i opiekuńcze, które swoją postawą realnie zmieniały dzieje świata.

Tak naprawdę każda z tych cech charakteru dodaje im piękności i urody, sprawia, że stają się one wyjątkowe i niepowtarzalne, a co za tym idzie mogą być wzorem dla dziewczynki.

Gorąco polecamy,
wopisie.pl - dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

🌸Patrząc na moją córkę, widzę nie tylko w niej siebie, choć w jej wieku wyglądałam identycznie, ale widzę jej upór, radość i empatię. Widzę moją małą strojnisię. Moją małą królewnę.
🌸Książka przedstawia nam 29 przykładów Biblijnych kobiet. Nazywane tytułowymi Królewnami, opowiadają nam króciutko swoją historię. W ten sposób my, dorośli poznajemy ich rozterki. Wiemy, że już w tak odległych czasach istniały ciężkie choroby i inne nieszczęścia. Z pomocą zawsze przychodził Bóg. Czasem było gorzej, czasem lepiej, ale królewny nigdy się nie poddawały, nie załamywały rąk. Zawsze szukały ratunku.
🌸Dla dorosłej osoby ta książka może być po zastanowieniu się trudna. Wiadomo.. spaczeni szkolnym "co autor miał na myśli" podchodzimy tak do wszystkiego przez całe życie. Rozdrabniamy wszystko na części, zamiast cieszyć się tym co mamy, zamiast ofiarować pomoc i nie robić z tego sensacji. Dla dzieci ta książka to element wiedzy, oparcia, rady. Bóg jest miłością, w Bogu można znaleźć pocieszenie.
🌸Nie potrafię szerzej opisać tej książki jak tylko - ładnie wydana, postacie, które ilustrator wykonał bardzo mi się podobają, bo są kolorowe i wyraźne. Każdy rozdział (historię nowej kobiety) rozpoczyna znany nam wierszyk "Lustereczko powiedz przecie..". Jestem dorosła i ciężko spojrzeć mi na nią oczami dziecka. Ale mimo wszystko podobała mi się. Mogłam przybliżyć sobie co mogły czuć kobiety z czasów Starego jak i Nowego Testamentu. Wiemy mniej więcej co przeżyła żona Abrachama, Maria - matka Jezusa, czy nawet Maria Magdalena. Ostatni rozdział jest skierowany do naszej małej królewny. Rozdział ten nawiązuje do każdego życia, bo każde życie trzeba szanować. Namawia do dobrego postępowania, uczciwego, pomocnego, takiego jakie być powinno

Każda dziewczynka jest księżniczką. Królewny z Biblii to religijna książka dla dzieci, która przybliża kobiety opisane w Piśmie Świętym. Wydawnictwo Dreams. Jakie królewny znają dzieci? Może Śnieżkę, Aurorę czy Jasminę. Jednak czy jakakolwiek dziewczynka przebrałaby się za biblijną Esterę zamiast za Elsę z Krainy Lodu? I czy w Biblii jest więcej księżniczek? Kogo tak naprawdę można nazwać księżniczką? Na te i inne pytania odpowiada nowatorsko podchodząca do tematu, ciekawa dla dziewczynki w każdym wieku książka dla dzieci, szczególnie dla dziewczynek, Królewny z Biblii, autorstwa Carolyn Larsen. Od razu zaznaczam – nie jest to książka dla osób niewierzących. Jej przekaz jest jasny: Biblia mówi, że Bóg jest Królem – Królem nieba i ziemi. Biblia również mówi, że Bóg jest naszym Ojcem. Jeśli więc jesteś córką Króla, to oznacza… że jesteś najprawdziwszą królewną!
Więcej na: https://konfabula.pl/krolewny-biblii/

Książka w prosty i przystępny sposób opowiada o kobiecych postaciach występujących w Biblii. Historia Sary, czy Marii Magdaleny została opisana tak, by dziecko zrozumiało przekaz każdej z historii.

Autorka postarała się o to, by przekaz tej publikacji zachęcał dzieci, poprzez właściwe zachowanie, do bycia dziećmi Boga. Wydaje się to idealnym kluczem do wytłumaczenia im uniwersalnych prawd i zasad, jakimi kieruje się wiara katolicka.

Więcej na blogu: domowaksiegarnia.blogspot.com

Ależ to jest fajne! I urocze i zabawne, trochę zawadiackie, trochę naiwne - takie bardzo... "dzewczyńskie", ale w pozytywnym znaczeniu.

Książka prowadzi nas przez całe Pismo Święte - od Starego Testamentu po Dzieje Apostolskie, zatrzymując się przy każdej pojawiającej się tam kobiecie. Każda z biblijnych bohaterek ma swój portret (może niespecjalnie wyszukany graficznie, ale jednak przyjemny wizualnie) i każda opowiada swoją historię.

I do tych historii można się trochę doczepić. Wszystkie "trudne" momenty które faktycznie w Piśmie Świętym się dzieją, tutaj są albo pominięte albo idiotycznie zeufemizowane. Wiem że mordy, zdrady i gwałty niekoniecznie są dla dzieci, ale czasem można to było zrobić tak by pokazać, że jednak działo się coś złego, a nie że nie działo się nic. Generalnie jednak w krótkich słowach ciekawie zarysowana jest biblijna opowieść.

Poza historiami z życia, na stronach książki przy każdej kobiecie pojawia się cytat biblijny nawiązujący do tematu, pytania do czytelniczki do osobistego rozważania i rymowanka pokazująca że każda z bohaterek jest w jakiś sposób wyjątkowa (najdzielniejsza, najmilsza etc.)

Książka jest materiałem zarówno do osobistego poznawania biblijnych historii jak i wskazówką dla rodziców jak rozmawiać z córką o kwestiach religijnych w odniesieniu do jej osobistych uczuć i marzeń. Jest też małą, ale bardzo treściwą cegiełką w budowaniu chrześcijańskiego feminizmu. Moim zdaniem - warta polecenia.

O RANY!
TA KSIĄŻKA JEST TAKATAKA...ODLOTOWA!
OPOWIADAA O KSIĘŻNICZCE:ŚMIAŁEJ,ODWAŻNEJ,BŁOGOSŁAWI WIELE INNYCH!

ŚWIETNA!

O RANY!
TA KSIĄŻKA JEST TAKATAKA...ODLOTOWA!
OPOWIADAA O KSIĘŻNICZCE:ŚMIAŁEJ,ODWAŻNEJ,BŁOGOSŁAWI WIELE INNYCH!

ŚWIETNA!

• Dla dzieci