Ego i mechanizmy obronne

Seria: Biblioteka Klasyków Psychologii
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Ta książka należy do ścisłego kanonu literatury psychoanalitycznej! Anna Freud w Ego i mechanizmy obronne: przedstawiła pierwszy, systematyczny opis obronnego funkcjonowania ego, wzbogaciła go materiałem klinicznym z własnej praktyki terapeutyczn...

Aleksander | 2013-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Książka zdecydowanie dla zaawansowanych. Autorka ciekawie opisuje koncept ego, a także wyjaśnia inne zjawiska z nim związane. Autorka popiera swoją wiedzę licznymi opisami sesji terapeutycznych, które przeprowadziła. Ze względu na dawny czas stworzenia książki, jej styl może nie wszystkim pasować.

Nowik | 2017-03-30

Książka przeznaczona dla tych któzy chcą się czegoś dowiedzieć o mechanizmach obronnych. Annie jednak brakuje tego błysku który ma Zygmunt. Książka jak najbardziej warta przeczytania dla zainteresowanych.

trzeplazielona | 2014-11-19

Trudny język. Dla zainteresowanych ściśle mechanizmami-podstawa

Joanna Gorczyca | 2017-04-09
Przeczytana: 15 kwietnia 2017