Ego i mechanizmy obronne

Okładka książki Ego i mechanizmy obronne Anna Freud
Okładka książki Ego i mechanizmy obronne
Anna Freud Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Psychologii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Klasyków Psychologii
Ich und die Abwehrmechanismen
Wydawnictwo Naukowe PWN
2012-01-01
2012-01-01
Małgorzata Ojrzyńska

Okładka książki Narodzić się, by wygrać. Analiza transakcyjna na co dzień Dorothy Jongeward, James Muriel
Narodzić się, ... Dorothy Jongeward, ...
Okładka książki Złudzenia, które pozwalają żyć Mirosław Kofta, Teresa Szustrowa
Złudzenia, któ... Mirosław Kofta, Ter...
Okładka książki Psychologia i życie Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo
Psychologia i ... Richard J. Gerrig, ...

Córka Freuda wnikliwie zagłębia się w strukturę ego opisując szczegółowo dynamikę (kojarzącą mi się z przeciąganiem liny) między powyższym a id.
Mechanizmy obronne osłaniające ego przed popędami, impulsami id, lękami oraz zagrożeniami zewnętrznymi są rozpisane na podstawie licznych przykładów klinicznych z sesji terapeutycznych Anny.

Tytuł definitywnie wart polecenia, jednak z pewnością nie można go określić lekkim z uwagi na styl narracji oraz fakt, że książka oczekuje od czytelnika skupienia i przynajmniej średnio zaawansowanej kompetencji w dziedzinie psychologii, także większości nie przypadnie do gustu.

Tytuł definitywnie wart polecenia,...

Książka zdecydowanie dla zaawansowanych. Autorka ciekawie opisuje koncept ego, a także wyjaśnia inne zjawiska z nim związane. Autorka popiera swoją wiedzę licznymi opisami sesji terapeutycznych, które przeprowadziła. Ze względu na dawny czas stworzenia książki, jej styl może nie wszystkim pasować.

Trudny język. Dla zainteresowanych ściśle mechanizmami-podstawa

Trudny język. Dla zainteresowanych ściśle mechanizmami-podstawa

Książka przeznaczona dla tych któzy chcą się czegoś dowiedzieć o mechanizmach obronnych. Annie jednak brakuje tego błysku który ma Zygmunt. Książka jak najbardziej warta przeczytania dla zainteresowanych.

• Psychologia
  • Ksero
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Ego i mechanizmy obronne