Hellenizm a judaizm

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
filozofia, etyka
vintyg

Niniejsza książka ukazała się w 1927 roku, na swe wznowienie oczekując zatem blisko trzy czwarte wieku. Stanowi ona tom III, złożonego z sześciu tomów dzieła Religie świata antycznego, pisanie których rozpocząl Tadeusz Zieliński w Sankt Petersburgu podczas pierwszej, a zakończył w Bawarii podczas drugiej wojny światowej. Niniejsza książka ma być zwięzłą odpowiedzią na postawione w tytule pytanie o stosunek hellenizmu do judaizmu. Jeden z rozdziałów każdego z tomów Religii świata antycznego poświęcony jest myślicielowi najbardziej reprezentatywnemu w kontekście treści każdego z tych tomów. W Hellenizmie a judaizmie postacią taką jest Filon Judejczyk, zwany też Filonem z Aleksandrii (ok. 20 p.n.e.–40 n.e.), będący pomostem intelektualnym pomiędzy cywilizacjami żydowską i helleńską.

źródło opisu: http://marszalek.com.pl/en/sklep/produkt/218/hellenizm_a_judaizm.html

źródło okładki: http://marszalek.com.pl/en/sklep/produkt/218/hellenizm_a_judaizm.html

Templariusz | 2018-12-29

Ta książka wybitnego polskiego historyka obala mity o jakichś rzekomych żydowskich korzeniach naszej cywilizacji i wzkazuje na faktyczne żródło naszych cnót i tradycji. Polecam gorąco!