Into The Fire

Okładka książki Into The Fire Jeaniene Frost
Okładka książki Into The Fire
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Avon Cykl: Nocny Książę (tom 4) fantasy, science fiction
Nocny Książę (tom 4)
Fantasy Romans Wampiry Ghule

Genialna część....

Genialna część....

Seria „Nocny książę” Jeaniene Frost
Po tragicznym wypadku w którym zginęła jej matka Leila odkrywa w sobie niezwykłe moce. Potrafi przewodzić elektryczność a przy pierwszym kontakcie fizycznym z druga osobą poznaje jej najczarniejsze tajemnice. Bohaterka pracuje w cyrku u boku przyjaciela/przyszywanego ojca. Marty jest odporny na jej dar elektryczności w przeciwieństwie do prawdziwej rodziny Leili. Wieść o jej umiejętnościach rozniosła się po świecie i Leila zostaje porwana przez wampiry, które wymuszają na niej znalezienie najgroźniejszego z nich – Vlada. Gdy ta dwójka się spotyka rozpala się między nimi romans. We wszystkich tomach Vlad i Leila muszą pokonać przeciwności losu oraz wrogów, którzy wyrastają jak grzyby po deszczu. Pierwsze dwie części bardzo mi się podobały to była super rozrywka, nie jakieś wybitne dzieło ale czytało się je szybko i z zaciekawieniem. Dobrym zabiegiem było powolne poznawanie charakteru Leili. Niestety im dalej tym gorzej. Akcja pędziła ale to wszystko było jakby wymuszone. Kolejne plot twisty, nowe postaci z innych serii autorki. Nie przemówiło to do mnie. Pierwszy tom przeczytałam 19.07.2022 a po ostatni sięgnęłam dopiero w marcu tego roku. Nie miałam ochoty kończyć tej serii. Fakt, że ostatnia część nie została wydana w polskiej wersji też się do tego przyczynił.
Całość oceniam na 5/10. Drugi raz na pewno po nią nie sięgnę.

Seria „Nocny książę” Jeaniene Frost

Ocenę wystawie jak ją przeczytam. Nie znalazlam nigdzie tłumaczenia. Z angielskim u mnie średnio. Ale z pomocą internetowych wspomagaczy sama postanowiłam ją przetłumaczyć. Mam już 14 rozdziałów :D . Nie mogę się doczekać finału tej serii :)

Sama książka naprawde mi się podobała, natomiast zakończenie było troszkę rozczarowujące dla mnie. Może jakoś tak zbyt spokojne, ale to pewnie każdy oceni sam. Jednak bardzo polecam, bo czyta się to szybko i jest mnóstwo zwrotów akcji.

Cała seria super , dużo się dzieje i szybko się czyta, mimo że Vlad praktycznie bez zabijania nie może wytrzymać jednego dnia potrafi też i rozbawić :) , no a Ian w tej cześći ubawił mnie na całego. Polecam warto przeczytać.

Uff... Dobrze, że to już ostatni tom, bo więcej chyba nie dałabym rady.
Historia Leili (tak to się odmienia?) i Vlada to trochę jak Piękna i Bestia, tylko tutaj Piękna nie zmienia Bestii na lepsze. O nie, nie! Tutaj Bestia zmienia Piękną w potwora...
Po przeczytaniu serii stwierdziłam, że nie chciałabym być kochana przez kogoś takiego jak Vlad. Ktoś powie, że ale dlaczego - przecież on zrobiłby dla niej wszystko, to takie romantyczne... Jeśli w grę wchodziłaby taka ilość trupów, to ja podziękuję. Ale, jak to stwierdził Ian, Leila to harpia bez serca, więc była dla Vlada idealna. Według mnie ta ich miłość nie była piękna, tylko toksyczna, ale czy mogła być inna, kiedy w grę wchodzi związek z psychopatą...?
Czy ja mogłabym pokochać kogoś takiego jak Vlad? HELL NO!!! Już pomijając jego mordercze zapędy i zamiłowanie do tortur to Vlad to zarozumiały, arogancki dupek, z ego większym od jego zamku, a takich facetów nie znoszę. Za to z całą pewnością mogłabym pokochać Maximusa. Żałuję, że nie było go więcej w tej historii, bo był jedyną osobą, którą polubiłam (oczywiście nie biorąc pod uwagę postaci, które pojawiały się na chwilę jak, np. wspomniany wcześniej Ian).
Strasznie szkoda było mi Gretchen, bo wszyscy ją lekceważyli i pomiatali nią jak szmacianą lalką. Odbieranie wolnej woli, czyszczenie pamięci, hipnotyzowanie żeby się nie odzywała - nic dziwnego, że miała dość...
Jeśli miałby być jeszcze jakiś tom do tego cyklu to bardzo chciałabym żeby był o Maximusie, a jak nie to o Gretchen, bo o Leili i Vladzie nie chciałabym już czytać.

Uff... Dobrze, że to już ostatni tom, bo więcej chyba nie dałabym rady.

Świetna historia. Cała trylogię szybko się czyta.
Vlad i Leila to dość wybuchowa para, ich romans nie jest łatwy, ale miłość wygrywa.

Świetna historia. Cała trylogię szybko się czyta.

Kolejna część o Vladzie I Leili.
Tak jak i poprzednie części czyta się ją błyskawiczne. Wartka akcja ciągle się coś dzieje nie ma chwili odpoczynku i spokoju ale to i dobrze.
Książka jest też wprowadzeniem do kolejnej serii tej pisarki czyli do Night Rebel o Ianie.

Kolejna część o Vladzie I Leili.

Oh tak, na to czekałam. Vlad i jego mroczna strona🔥🔥🔥🔥. Okazuje się jednak, że nawet najbardziej potężnym wampirom zdarza się być bezradnym wobec magii. To co sprawia, że Vlad nie może zadać przeciwnikom ciosu, nie ma wpływu na jego żonę Leilę. Musi się ona zmierzyć ze swoimi zdolnościami i uwierzyć w nie, choć przypłaci to wielkim cierpieniem.

No i IAN i jego wielkie EGO😈😍😍. Jest większe niż Bonesa i Vlada razem wzięte.

Więc z niecierpliwością zaczynam koleją powiązaną serię Night Rebel - tym razem o nim właśnie.

Natomiast wciąż nie mogę usunąć z pamięci "widoku" Vlada i Mencheresa, który ukrył ich pod innymi postaciami, by zmylić przeciwników 😁😁. Vlad jako blondynka z dużym biustem i Mencheres, jako nastoletnia Azjatka w szkolnym mundurku. Po prostu padłam. Zostanie ten obraz w mej pamięci na zawsze.

Jak zawsze świetnie napisana książka. Jestem wielką fanką Pani Frost i z niecierpliwością czekam na każdą jej książkę. Kocham wykreowane postacie i świetnie spędzam czas przy jej powieściach. Polecam.

No i IAN i jego wielkie...

• Wampiry
  • Do kupienia