Encyklopedia Świat Zwierząt - Dinozaury

Wydawnictwo: Monika Duda
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
emik84

"ŚWIAT ZWIERZĄT" to wyczerpujące źródło wiedzy o otaczającym nas świecie. Seria 10 encyklopedii przedstawia ciekawe informacje oraz fakty z życia zwierząt. Przejrzysty układ materiału porusza tematykę: Ssaki Gady Płazy Wieloryby i delfiny Ryby Ptaki Dinozaury Stworzenia morskie Naczelne Owady i pająki Prosty język, kolorowe ilustracje oraz...

"ŚWIAT ZWIERZĄT" to wyczerpujące źródło wiedzy o otaczającym nas świecie.
Przejrzysty układ materiału porusza tematykę:

Ssaki
Dinozaury
Stworzenia morskie
Naczelne
Owady i pająki

Prosty język, kolorowe ilustracje oraz realistyczne obrazy z pewnością rozbudzą ciekawe, młode umysły.

emik84 | 2016-02-07

Seria "Świat zwierząt" jest o tyle ciekawa, że jej autorzy podzielili różnorodne gatunki zwierząt i zamiast jednej wielkiej opasłej encyklopedii stworzyli kilka cieńszych równie jednak atrakcyjnych i bogatych w informacje. Oprócz najróżniejszych wiadomości karty książek przepełniają niezliczone kolorowe ilustracje, które pomagają w ich zrozumieniu. Ponadto jeśli chodzi o sam tekst, nie jest on ani długi ani nudny. Na kartach znajdziemy bowiem dla urozmaicenia różnorodnej wielkości czcionkę, ramki czy punkty. Informacje są zamieszczane w postaci haseł z objaśnieniem. Łatwo je odnaleźć i przyswoić. Krótko, ciekawie i na temat. Takie publikacje lubię najbardziej, korzystanie z niej to ogromna przyjemność.

"Dinozaury" to publikacja wprowadzająca czytelnika w niesamowity świat sprzed kilkuset milionów lat zamieszkały przez dinozaury. Te prehistoryczne gady do dziś fascynują i budzą podziw wśród ludzi. Książka przybliża ogólne warunki ich życia, charakteryzuje ich podział oraz nakreśla...