Yellow Bahama W Prążki

wydawnictwo
Jacek Santorski & Co
typ
papier
6,8 (494 ocen i 77 opinii)

Opis książki

Chyba każda nastolatka marzy, aby napisano o niej książkę, ale większość z nich nie widzi w swoich codziennych przeżyciach nic fascynującego ani godnego opisania. Tymczasem ta właśnie książka powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozo

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
bidon | 2013-04-07

Wiele nastolatek nie czyta książek dla nastolatek, bo są nudne, dziecinne i wgl. Ale to nie prawda. Fajnie się można przy nich bawić i trochę odpocząć np. od szkoły czy wkurzającego brata. I właśnie taką książką jest "Yellow Bahama w prążki". To naprawdę fantastyczna opowieść o dziewczynie, która boryka się z "problemami" zwykłej nastolatki. Kiedy czytałam tą książkę, czasami wydawało mi się, że to mój opis, albo że ja to napisałam. Bo w moim życiu niby nie dzieje się nic ciekawego, a jednak zawsze jest coś godnego opisania. Najlepsza w tej książce jest "Matka Boska". xD Ogólnie jest bardzo fajna. Polecam dziewczyną, które mają takie zdanie na temat książek dla nastolatek jak opisałam na początku.

7/10

Zaczytana | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014

cudowna książka. taka odskocznia od paranolmal :)(najlepszy jest Jacek + Krzysiek).

gogenzola | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Cudownie ciepła, mądra a jednocześnie lekka (mimo poruszania ważkich tematów) lektura. Przypomina mi nieco książki Małgorzaty Musierowicz. Napisana z dystansem i humorem, doskonała na niepogodę czy gorszy dzień. Być może została wydana z myślą o nastolatkach, ale po własnej reakcji (a dawno już przestałam być nastolatką) wnoszę, że każdy może ją przeczytać z ogromną przyjemnością. Aż żałuję, że skończyłam tak szybko...

Duffie | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Wszystkie bohaterki książek dla nastolatek są szczupłe, piękne, mają dużo przyjaciół, interesują się modą, nie mogą odgonić się od chłopców. Ich życie jest pełne nieziemskich przygód. Jednak bohaterka książki pani Ewy Nowak jest inna. Hania jest "większa" niż dziewczyny z jej klasy,lubi naukę i czytanie książek, jej przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki, jest ładna na swój sposób, jest spokojna i cicha. Hania ma marzenie. Nie jest nim zostanie piosenkarką bądź aktorką. Jej marzeniem jest napisanie o niej książki, w zasadzie wystarczyłoby jej, aby w książce był choć mały epizod z nią. Z tą prośbą zwraca się do "Szanownej Pani" - pisarki, którą dziewczynka bardzo lubi. Wysyła jej codziennie e-maile z opisem przygód, przyjaciół, rodzinnych perypetii. Ma nadzieję, że pisarka przeczyta jej listy i się nimi zainspiruje.
Najbliższym przyjacielem Hani jest Jacek. Chłopiec mieszkający w tej samej klatce. Chłopiec jest szczery do bólu, ma dar do pakowania się w kłopoty. Co jest w...

AshiNa | 2013-07-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ewa Nowak

Jest to książka składająca się z maili Hani do pewnej pisarki. Opisuje w nich historie ze swojego życia. Są one związane m.in. z domowym zwierzakiem waranem przez którego wynikło wiele śmiesznych sytuacji. Rodzina Hani jest bardzo ze sobą zżyta. W wielu miejscach jest śmieszna. Zachęcam do przeczytania, bo warto.

Mian | 2014-12-07
Na półkach: 2014, Lektury, Przeczytane

Ciekawa "odskocznia" przeczytałam ją jednego wieczoru i to dwa tygodnie przed omawianiem jej jako lekturę, gdzie zawsze odkładam je na ostatnią chwilę. Książka zabawna , ale porusza też ważne tematy. Denerwowało mnie tylko chwilami wyolbrzymianie problemów głównej bohaterki, ale dziewczyny w tym wieku już tak mają.
Jacek the best hipster ever! :D
Po przeczytaniu Yellow Bahamy sięgnęłam po inne tytuły Ewy Nowak <:

Ewa Nowak jest dość rozpoznawalną pisarką w Polsce, zwłaszcza za sprawą serii miętowej, która zdobywa uznanie nie tylko wśród młodzieży, ale także u dorosłych czytelników. Miałam okazję czytać jeden tom, kolejny czeka na półce, więc wiedziałam czego się spodziewać po autorce. Wiedziałam jakim stylem operuje, jak łączy słowa, prowadzi akcję, jakie tematy porusza. W ciemno sięgnęłam po "Yellow bahama w prążki". Nie spodziewałam się tego, co otrzymałam, ale były to miłe godziny spędzone z lekturą.

Ponoć każda dziewczyna marzy, aby napisano o niej książkę. Ile jest w tym prawdy to nie mam pojęcia. Gdy byłam mała raczej nie chciałam być sławna, nie chciałam, aby o mnie czytano. Jednak bohaterka książki skrycie o tym marzy, więc postanawia napisać do Ewy Nowak. Hania to cicha dziewczyna, która ma dobry zmysł obserwacji, poczucie humoru i dystans do siebie, którymi zaraża wszystkich dookoła. Jej głowa jest pełna pomysłów. W listach, które wysyła do autorki opowiada o sobie, swoim życiu,...

PaulaAga | 2014-03-15
Przeczytana: 01 października 2013

Bardzo ciekawa książka. Ma ciekawych bohaterów, jest zabawna i jest pisana w dość nietypowy sposób, a mianowicie e-mailami. Porusza wiele problemów młodych ludzi, przez co jeszcze chętniej się ją czyta. Polecam :)

AniaD | 2014-05-10
Przeczytana: 05 maja 2014

Nie ma to jak opisać życie nastoletniej dziewczyny. JESTEM NA TAK. Tylko dlaczego Hania była taka ślepa, że nie widziała obok fajnego chłopaka jakim był Jacek( chociaż ja jego imię czytałam jako Jack :)

Claudine | 2014-05-12
Przeczytana: kwiecień 2014

Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie nie dostrzegają tego, iż życie każdego z nas jest ciekawe, niezwykle interesujące, a nawet zabawne. Patrząc na własne życie zazwyczaj dostrzegamy jedynie narastające wciąż problemy, a nie jesteśmy w stanie zauważyć w nim jakiś pozytywnych stron. Zatracamy się powoli w monotonności. Jednak wystarczy spojrzeć na naszą codzienność z zupełnie innej strony i wtedy może się okazać, że wśród tych wszystkich (czasami nawet wyolbrzymionych) problemów jest coś więcej, czego wcześniej nie byliśmy w stanie zauważyć. Znajdzie się wreszcie miejsce na humor, beztroskę i przypadkowe wydarzenia, które mogą dużo wnieść w nasze życie. Gdyby tak spisać historie zwykłego, przypadkowego człowieka to myślę, że sami byśmy byli zaskoczeni, jak wspaniała powstanie książka. Każdy z nas jest niepowtarzalny, co już tworzy naszą codzienność niezwykłą.

Bohaterka książki pani Ewy Nowak ma nietypowe marzenie. Otóż pragnie ona najbardziej w życiu, aby jej życie opisane było w...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica