Yellow bahama w prążki

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Chyba każda nastolatka marzy, aby napisano o niej książkę, ale większość z nich nie widzi w swoich codziennych przeżyciach nic fascynującego ani godnego opisania. Tymczasem ta właśnie książka powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozo

Pati | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Bardzo miło się czyta. Troszkę zaskoczyła mnie końcówka i zaczęłam się zastanawiać o jakie sprawy chodziło. Najlepsza jest "matka Boska". Aż żałuję, że nie jest moją lekturą szkolną :)
Zdecydowanie polecam.

bidon | 2013-04-07

Wiele nastolatek nie czyta książek dla nastolatek, bo są nudne, dziecinne i wgl. Ale to nie prawda. Fajnie się można przy nich bawić i trochę odpocząć np. od szkoły czy wkurzającego brata. I właśnie taką książką jest "Yellow Bahama w prążki". To naprawdę fantastyczna opowieść o dziewczynie, która boryka się z "problemami" zwykłej nastolatki. Kiedy czytałam tą książkę, czasami wydawało mi się, że to mój opis, albo że ja to napisałam. Bo w moim życiu niby nie dzieje się nic ciekawego, a jednak zawsze jest coś godnego opisania. Najlepsza w tej książce jest "Matka Boska". xD Ogólnie jest bardzo fajna. Polecam dziewczyną, które mają takie zdanie na temat książek dla nastolatek jak opisałam na początku.

7/10

Zaczytana | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014

cudowna książka. taka odskocznia od paranolmal :)(najlepszy jest Jacek + Krzysiek).

Duffie | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Wszystkie bohaterki książek dla nastolatek są szczupłe, piękne, mają dużo przyjaciół, interesują się modą, nie mogą odgonić się od chłopców. Ich życie jest pełne nieziemskich przygód. Jednak bohaterka książki pani Ewy Nowak jest inna. Hania jest "większa" niż dziewczyny z jej klasy,lubi naukę i czytanie książek, jej przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki, jest ładna na swój sposób, jest spokojna i cicha. Hania ma marzenie. Nie jest nim zostanie piosenkarką bądź aktorką. Jej marzeniem jest napisanie o niej książki, w zasadzie wystarczyłoby jej, aby w książce był choć mały epizod z nią. Z tą prośbą zwraca się do "Szanownej Pani" - pisarki, którą dziewczynka bardzo lubi. Wysyła jej codziennie e-maile z opisem przygód, przyjaciół, rodzinnych perypetii. Ma nadzieję, że pisarka przeczyta jej listy i się nimi zainspiruje.
Najbliższym przyjacielem Hani jest Jacek. Chłopiec mieszkający w tej samej klatce. Chłopiec jest szczery do bólu, ma dar do pakowania się w kłopoty. Co jest w...

milagros0 | 2014-12-12

O książce dowiedziałam się przypadkiem, przeglądając zbiory biblioteki szkolnej. I właśnie w ten sposób natknęłam się na nią. Od razu, gdy wzięłam ją do ręki czułam, że muszę ją jak najszybciej przeczytać.
Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Opowiada ona o życiu Hani, spokojnej i cichej dziewczyny, która ma jedno marzenie - chce być bohaterką książki o jej samej. Z tą prośbą zwraca się do pisarki, którą poznaje na spotkaniu autorskim. Wysyła do niej e-maile z jej przeżyciami, opisami każdego dnia. Bardzo podobają mi się jej przygody, czytało mi się ją bardzo sympatycznie, przeczytałam ją w zaledwie jeden dzień (!). Książka jest rewelacyjna, odpowiednia na długie zimowe wieczory... :)) Polecam ją serdecznie każdemu, komu wydaje się, że jego życie jest nudne i nieciekawe. Dzięki tej lekturze dowie się, że życie każdego z nas jest interesujące.. na swój sposób :D

Adopedia | 2015-12-15
Przeczytana: 19 października 2015

Książka opisuje dzieje 15-letniej Hani, która boryka się z problemami typowej nastolatki-miłością, wyglądem itd. Książka Yellow Bahama w prążki już samym głupim tytułem zniechęciła mnie do jej przeczytania. Po prostu tytuł nie mówi nic o treści książki, przecież to zlepek przypadkowych słów, przynajmniej tak było to wyjaśnione w książce. Ta powieść jest całkowicie zwyczajna, nie ma w niej nic sensownego-jeden email jest o jednym chłopcu, drugi o kolejnym chłopcu, trzeci zaś o jakimś waranie, czwarty o starszej siostrze. Książka nie trzyma się kupy. Zasadniczo nie polecam- to strata czasu.

gogenzola | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Cudownie ciepła, mądra a jednocześnie lekka (mimo poruszania ważkich tematów) lektura. Przypomina mi nieco książki Małgorzaty Musierowicz. Napisana z dystansem i humorem, doskonała na niepogodę czy gorszy dzień. Być może została wydana z myślą o nastolatkach, ale po własnej reakcji (a dawno już przestałam być nastolatką) wnoszę, że każdy może ją przeczytać z ogromną przyjemnością. Aż żałuję, że skończyłam tak szybko...

AniaD | 2014-05-10
Przeczytana: 05 maja 2014

Nie ma to jak opisać życie nastoletniej dziewczyny. JESTEM NA TAK. Tylko dlaczego Hania była taka ślepa, że nie widziała obok fajnego chłopaka jakim był Jacek( chociaż ja jego imię czytałam jako Jack :)

Czytałam razem z synami - uśmialiśmy się do łez. Świetna lektura do wspólnego, rodzinnego czytania.

Aleksandra Wójcik | 2017-04-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Nie wiem tak naprawdę co powiedzieć o tej książce. W zasadzie od samego początku, za grosz nie miałam ochoty aby ją przeczytać (co się rzadko zdarza). Jednak zmuszona faktem, iż jest ona moją lekturą zdecydowałam się przecierpieć i poświęcić jej trochę czasu. Niestety nie doznałam żadnego olśnienia, podczas czytania, ani nie zostałam niczym zaskoczona, a większość moich przypuszczań niestety się spełniła. Ot zwykła, nic nie wnosząca, książka dla dzieci/młodzieży.
Opowiada ona historię Hanny. Lekko naiwnej dziewczynki, która postanowiła zacząć pisać e-maile, ze znajdującymi się w nich opisami perypetii nastolatków, które zainspirowane są jej życiem, do znanej pisarki z nadzieją, że ta wkrótce wyda na ich podstawie książkę.
Nie jestem rozczarowana, ponieważ nie oczekiwałam po poziomie tej książki Himalajów, a nawet Tatr. Można opisać ją jednym słowem, a mianowicie nijaka. Ni to śmieszna, ni to traktująca o ważnych problemach, ni historia miłosna... Tak naprawdę to mieszanka...