Yellow bahama w prążki

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Chyba każda nastolatka marzy, aby napisano o niej książkę, ale większość z nich nie widzi w swoich codziennych przeżyciach nic fascynującego ani godnego opisania. Tymczasem ta właśnie książka powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozo

• Furia mać
  • Alicja w krainie czasów
  • Wielka księga kaca

Uroki
Kathryn Harrison

6,3 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pati | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Bardzo miło się czyta. Troszkę zaskoczyła mnie końcówka i zaczęłam się zastanawiać o jakie sprawy chodziło. Najlepsza jest "matka Boska". Aż żałuję, że nie jest moją lekturą szkolną :)
Zdecydowanie polecam.

bidon | 2013-04-07

Wiele nastolatek nie czyta książek dla nastolatek, bo są nudne, dziecinne i wgl. Ale to nie prawda. Fajnie się można przy nich bawić i trochę odpocząć np. od szkoły czy wkurzającego brata. I właśnie taką książką jest "Yellow Bahama w prążki". To naprawdę fantastyczna opowieść o dziewczynie, która boryka się z "problemami" zwykłej nastolatki. Kiedy czytałam tą książkę, czasami wydawało mi się, że to mój opis, albo że ja to napisałam. Bo w moim życiu niby nie dzieje się nic ciekawego, a jednak zawsze jest coś godnego opisania. Najlepsza w tej książce jest "Matka Boska". xD Ogólnie jest bardzo fajna. Polecam dziewczyną, które mają takie zdanie na temat książek dla nastolatek jak opisałam na początku.

7/10

Zaczytana | 2014-05-21
Przeczytana: 20 maja 2014

cudowna książka. taka odskocznia od paranolmal :)(najlepszy jest Jacek + Krzysiek).

gogenzola | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Cudownie ciepła, mądra a jednocześnie lekka (mimo poruszania ważkich tematów) lektura. Przypomina mi nieco książki Małgorzaty Musierowicz. Napisana z dystansem i humorem, doskonała na niepogodę czy gorszy dzień. Być może została wydana z myślą o nastolatkach, ale po własnej reakcji (a dawno już przestałam być nastolatką) wnoszę, że każdy może ją przeczytać z ogromną przyjemnością. Aż żałuję, że skończyłam tak szybko...

Czytałam razem z synami - uśmialiśmy się do łez. Świetna lektura do wspólnego, rodzinnego czytania.

Duffie | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Wszystkie bohaterki książek dla nastolatek są szczupłe, piękne, mają dużo przyjaciół, interesują się modą, nie mogą odgonić się od chłopców. Ich życie jest pełne nieziemskich przygód. Jednak bohaterka książki pani Ewy Nowak jest inna. Hania jest "większa" niż dziewczyny z jej klasy,lubi naukę i czytanie książek, jej przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki, jest ładna na swój sposób, jest spokojna i cicha. Hania ma marzenie. Nie jest nim zostanie piosenkarką bądź aktorką. Jej marzeniem jest napisanie o niej książki, w zasadzie wystarczyłoby jej, aby w książce był choć mały epizod z nią. Z tą prośbą zwraca się do "Szanownej Pani" - pisarki, którą dziewczynka bardzo lubi. Wysyła jej codziennie e-maile z opisem przygód, przyjaciół, rodzinnych perypetii. Ma nadzieję, że pisarka przeczyta jej listy i się nimi zainspiruje.
Najbliższym przyjacielem Hani jest Jacek. Chłopiec mieszkający w tej samej klatce. Chłopiec jest szczery do bólu, ma dar do pakowania się w kłopoty. Co jest w...

Mian | 2014-12-07
Na półkach: 2014, Lektury, Przeczytane

Ciekawa "odskocznia" przeczytałam ją jednego wieczoru i to dwa tygodnie przed omawianiem jej jako lekturę, gdzie zawsze odkładam je na ostatnią chwilę. Książka zabawna , ale porusza też ważne tematy. Denerwowało mnie tylko chwilami wyolbrzymianie problemów głównej bohaterki, ale dziewczyny w tym wieku już tak mają.
Jacek the best hipster ever! :D
Po przeczytaniu Yellow Bahamy sięgnęłam po inne tytuły Ewy Nowak <:

AshiNa | 2013-07-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ewa Nowak

Jest to książka składająca się z maili Hani do pewnej pisarki. Opisuje w nich historie ze swojego życia. Są one związane m.in. z domowym zwierzakiem waranem przez którego wynikło wiele śmiesznych sytuacji. Rodzina Hani jest bardzo ze sobą zżyta. W wielu miejscach jest śmieszna. Zachęcam do przeczytania, bo warto.

IgaKot | 2015-11-01
Przeczytana: 31 października 2015

książka bardzo mi się podobała. czytałam ją na konkurs, zobaczymy czy dostanę jakieś miejsce. czytało się ją przyjemnie- była to w pewnym sensie odskocznia od moich lekko kryminalnych ulubieńców.

EDIT
chcę wam się pochwalić ;D - miałam najwięcej punktów z (całej) mojej szkoły. Niestety nie dostałam się dalej ;(

AniaD | 2014-05-10
Przeczytana: 05 maja 2014

Nie ma to jak opisać życie nastoletniej dziewczyny. JESTEM NA TAK. Tylko dlaczego Hania była taka ślepa, że nie widziała obok fajnego chłopaka jakim był Jacek( chociaż ja jego imię czytałam jako Jack :)