8,33 (6 ocen i 0 opinii) Zobacz oceny
10
2
9
0
8
2
7
2
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788363459215
liczba stron
216
kategoria
religia
język
polski

W lutym 2014r. ukazała się książka, będąca zapisem konferencji, które o.John wygłosił podczas rekolekcji w Polsce w roku 2013. Książkę, można otrzymać na rekolekcjach charyzmatycznych prowadzonych przez ojca Johna. Czytelnicy książki „Uwierz Bogu sercem” mogą przekazywać swoje "dary serca" na konto Fundacji i w ten sposób mają możliwość pomocy dzieciom, którymi zajmuje się o.John w...

W lutym 2014r. ukazała się książka, będąca zapisem konferencji, które o.John wygłosił podczas rekolekcji w Polsce w roku 2013. Książkę, można otrzymać na rekolekcjach charyzmatycznych prowadzonych przez ojca Johna. Czytelnicy książki „Uwierz Bogu sercem” mogą przekazywać swoje "dary serca" na konto Fundacji i w ten sposób mają możliwość pomocy dzieciom, którymi zajmuje się o.John w Ugandzie.

Wprowadzenie do książki:

„Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga” (J 11, 22).

Słowa Marty, pełne bólu i nadziei, wypowiedziane u grobu Łazarza wyrażają istotę treści przesłania o. Johna Bashobory, zawartego w książce o wymownym tytule„Uwierz Bogu sercem”. Jest to pokłosie konferencji wygłoszonych w Polsce podczas trwania Roku Wiary.

O. John wielokrotnie podkreślał, że wiara jest teraz. Kładł nacisk na przysłówek „teraz”, na to ciągłe Boże teraz, Boga istniejącego od zawsze i na zawsze: „Tego, Który jest i Który był, i Który przychodzi” (Ap 1, 4). Odwieczne Boże „teraz”, to przede wszystkim przynaglenie: nie zwlekaj, nie ociągaj się; Bóg przychodzi do ciebie „teraz”, w każdym momencie i w każdej okoliczności twojego życia. Jest to „teraz” Jego bliskości i Jego służby człowiekowi. Jest na wyciągnięcie ręki, jest na każde wezwanie i modlitwę, na każdy akt strzelisty. Później – może być za późno.

Nauczanie o. Johna jest w pełni kerygmą, do której praktykowania w Kościele zachęca Ojciec Święty Franciszek. Czym jest kerygma? Jest ona głoszeniem orędzia o zbawieniu, orędzia zawartego w Słowie Bożym skierowanym do człowieka. Tak przemawiali Apostołowie: św. Piotr i św. Paweł, w sposób zanotowany w Dziejach Apostolskich.

Dlaczego tak ważne jest głoszenie Słowa Bożego? Bo jest ono stwórcze: „Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało” (J 1, 3). Słowo Boże jest skuteczne: „tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa” (Iz 55, 11).

Słowo Boże wnika głęboko: „ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hbr 4, 12). Kontakt ze Słowem Bożym buduje doświadczenie wiary, którego istotą jest doświadczenie Boga. Jest to doświadczenie niezapomniane, spotkanie z Kimś, kto kocha i jest wierny.

Zamieszczone w książce konferencje są biblijną szkołą życiową: czytelnik, tak jak przed nim słuchacz, staje oko w oko z Bożą prawdą w odniesieniu do najważniejszych sytuacji życiowych. Jest zafascynowany i przyciągnięty, wchodzi na drogę oczyszczenia i oświecenia w sposób niemal spontaniczny, bez przymusu, bez obawy, jakby skarb znalazł, jakby znalazł drogocenną perłę. Uczestnicy rekolekcji na Stadionie Narodowym, wyszli z niego po trzynastu godzinach jako uśmiechnięci i radośni świadkowie Zmartwychwstałego Pana.

O. Bashobora – skromny kapłan nienadużywający środków przekazu i ekspresji – ma dar mówienia prostego i jasnego. Za słowami kryje się jego wewnętrzna prawda głębokiej wiary, modlitwy i ukochania Ewangelii. Takie zdolności otrzymane od Pana Żniwa nazywamy charyzmatem. Jest charyzmatykiem w służbie człowiekowi, nie stwarza barier, mimo komunikowania przez tłumacza (konferencje były wygłoszone po angielsku). Jako Afrykańczyk spłaca Europie dług wdzięczności za pierwszą ewangelizację Czarnego Lądu (pochodzi z kraju Męczenników Ugandy), stając się misjonarzem starego kontynentu, którego wiara wystygła. Ukazuje nam człowieczeństwo uniwersalne, przekraczające granice kultur i historycznych uwarunkowań. Pozwala dotknąć Syna Człowieczego, jak kobieta ewangeliczna, która mówiła do siebie: „Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa” (Mk 5, 28).

Dzieci afrykańskie, gdy przychodzą na świat, nie mają nazwisk dziedzicznych. Otrzymują od rodziców nazwiska znaczące, będące życzeniem lub dobrą wróżbą. Nazwisko o. Johna znaczy w języku u źródeł Nilu, skąd pochodzi, dosłownie: „bashobora – oni mogą”. W formie bezosobowej znaczy też: „to jest możliwe, to się może udać, to się może zdarzyć”. Czytelnik również tego doświadczy: uwierz Bogu sercem, wierz, że to jest możliwe, „bo u Boga wszystko jest możliwe” (Mk 10, 27).

 

źródło opisu: http://www.fundacjasercedoserca.pl/page.php?m=jakp...(?)

źródło okładki: http://www.fundacjasercedoserca.pl/img/uwierz_bogu_sercem.jpg

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (0)
 Pokaż tylko oceny z treścią
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd