Understanding Movies

9780205856169
film, kino, kinematografia, sztuka
angielski
yootsuu

Napisane przystępnym językiem i zobrazowane licznymi przykładami z różnorodnych filmów vademecum wiedzy o kinie: języku filmowym, technice aktorskiej, kwestiach technicznych, metodach interpretacji i wielu innych aspektów, które zafascynowany widz poddaje analizie.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

yootsuu | 2016-08-14
Przeczytana: 29 listopada 2015

chyba najlepszy 'przewodnik po filmach', na jaki trafiłam. z tego, co wiem, istnieje wydanie w języku polskim, ja czytałam pdfa po angielsku.

książka to kolebka informacji zarówno technicznych, jak i dotyczących interpretacji, metod 'czytania' kina. opatrzona wieloma zdjęciami z filmów, które doskonale znamy, komentarzami - cudowna pozycja!