Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną

Wydawnictwo: Jedność
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać.„Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną”. To bardzo znamienne słowa – nasze dorastające dzieci bowiem to już tak naprawdę... nie są dzieci. Za to są naprawdę w trudnym wieku – w wieku „pomiędzy” – już nie są dziećmi, ale jeszcze nie są w pełni dorośli. Chcą i powinni być już samodzielni, a wciąż tak bardzo potrzebują rodziców. To wiek sprzeczności i paradoksów. To bardzo burzliwy etap rozwoju (mniej więcej pomiędzy 12 a 16 rokiem życia), który swoją dynamiką przypomina pierwsze dwa lata życia dziecka (!).Istnieje przekonanie, że młodzi ludzie na tym etapie życia o seksualności i uczuciach wiedzą już wszystko, może nawet więcej niż dorośli. Nie jest to prawda! Wiadomości czerpane z Internetu czy czasopism młodzieżowych nie zastąpią szczerej, pełnej ufności rozmowy z rodzicami. Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, jeśli niniejszy poradnik pomoże rodzicom w budowaniu i umacnianiu serdecznych, pełnych miłości więzów z ich dorastającymi dziećmi.Odbiorcy– dorastający młodzi ludzie, którzy dowiedzą się, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, burzą hormonów i wszystkim tym, co wiąże się z trudnym etapem dorastania.– rodzice nastolatków, którzy w mądry i odpowiedzialny sposób chcą towarzyszyć swoim dzieciom na drodze ku dorosłości.Dlaczego warto nabyć tę książkę:– fachowa publikacja napisana przez psychologa, przygotowana z dbałością i troską o harmonijny rozwój młodego człowieka.– mądrze i w pełen delikatności sposób porusza tematy związane z uczuciami, seksualnością i prokreacją.– to pełna ciepła propozycja dla nastolatków i ich rodziców.– to pogodny poradnik, dzięki któremu młodym ludziom łatwiej będzie przekroczyć próg dorosłości.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

katecz | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Polecam!

Faktycznie dla młodych ludzi już od 11 r.ż., trzeba obserwoać swoje dziecko.

Tu znalazłam taką recenzję: