Natura (w) granica(ch) kultury. Prace kulturoznawcze XIV/2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
LubimyCzytać

Teksty zamieszczone w "Naturze (w) granica(ch) kultury" poświęcone są płynności i przenikaniu się sfer natury i kultury oraz poznawczymi i etycznymi dylematami związanymi z tym faktem. Podejmują problem złożonych relacji wzajemnego obcowania ludzi i zwierząt oraz wyzwania, jakie stanowi dla człowieka jego ciało i współczesne biotechnologie. Prezentują artystyczne odpowiedzi na te pytania, a także kulturowe wyobrażenia przyrody i ich historyczne przemiany. Tom stanowi kontynuację i dopełnienie problematyki poprzedniego numeru "Prac Kulturoznawczych" Kultura (w) granica(ch) natury.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras