Dziedzictwo

Inne wydania

DUPLIKAT

Ramzes1988 | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Pewnie nikt z Was nie kojarzy nazwiska Wybranowski, prawda? A Roman Dmowski? Pewnie więcej osób kojarzy tę postać. Trudno uwierzyć, że taka postać, polityk, napisał ciekawą powieść, świetnie osadzoną w ówczesnych i niestety współczesnych realiach. Trudno nie odnieść wrażenia, że Dmowski bezbłędnie odszyfrował mechanizmy rządzące Polską, oraz nasze największe narodowe przywary. Stworzył powieść bardzo celnie opisującą to co się dzieje w naszym kraju.
O samej postaci Dmowskiego nie będę się wypowiadał, nie wiem czy jest bohaterem, czy nie, jeszcze nie zgłębiłem historii tego człowieka, lecz niewątpliwie to zrobię.
Nie dziwie się, że ciężko dostać tę książkę, w sumie wpadła w moje ręce dość przypadkowo, polecam każdemu.

Bitel | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

To wprost niesłychane, że ta wspaniała i ponadczasowa powieść napisana przez wybitnego Polaka Romana Dmowskiego pod pseudonimem jest tak mało znana..Na bank ma na to miejsce cenzura, która nie dopuszcza książki do sklepów, musiałem zamówić ją z Internetu. Jest to oczywiście związane z treścią książki, gdzie Dmowski bezlitośnie obnaża największy problem Polski, który zjada ją niczym rak od środka i siejąc spustoszenie między rodakami- ten problem to żydostwo. Główny bohater powieści Zbigniew Twardowski to prawdziwy bohater, człowiek prawy, inteligentny, posiadający dużą wiedzę duchową- idealny przykład autorytetu dla młodych Polaków. No ale,że żyjemy w ciężkiej żydokomunie i jest wszechobecne ogłupianie mas również książki przemycają żydowską propagandę i kreują świat bez autorytetów i Boga. Szczerze polecam zapoznać się z książką, świetna historia, bardzo mocni bohaterowie, wartka akcja, ponadczasowe wartości - klasyka rodzimej literatury, szczerze polecam wszystkim patriotom.

prosiak | 2017-07-16
CichyWP | 2015-12-07