Klimat bez tajemnic, czyli dlaczego niedźwiedź polarny potrzebuje lodówki

9788321119212
LubimyCzytać

Ziemia nawet z odległych zakątków Układu Słonecznego prezentuje się niezwykle urodziwie. W dużej mierze zawdzięcza to swojej stosunkowo cienkiej powłoce powietrznej zwanej atmosferą, która wskutek "efektu cieplarnianego" sprawia, że nasza planeta w ogóle nadaje się do zamieszkania. Znany niemiecki klimatolog pakistańskiego pochodzenia opisuje w bardzo przystępnej dla młodego czytelnika formie podstawowe zjawiska klimatyczne i procesy kształtujące pogodę, zwracając przy tym szczególną uwagę na niebezpieczeństwo globalnego ocieplenia, które bez względu na to, czy jest efektem działalności człowieka, czy też nie, stanowi wielkie zagrożenie dla życia na ziemi. Może się bowiem zdarzyć, że niebawem niedźwiedź polarny rzeczywiście będzie potrzebował lodówki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!