Instalacje elektryczne w budownictwie

Wydawnictwo: Arkady
technika
LubimyCzytać

Zamiarem autorów książki jest przybliżenie Czytelnikowi wiedzy dotyczącej instalacji elektrycznych w budynkach jednorodzinnych i w ich otoczeniu.Spis treści:1. Elektryczność w naszym życiu.2. Warunki bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej.- Wpływ prądu elektrycznego na organizmy żywe.- Środki ochrony przed porażeniami elektrycznymi.- Ostrożnie z prądem!- Pożary związane z użytkowaniem energii elektrycznej, zapobieganie i gaszenie.- Ratowanie osób porażonych prądem elektrycznym.3. Dostawa energii elektrycznej.4. Oszczędność energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.5. Odbiorniki energii elektrycznej- Urządzenia oświetleniowe- Pozostałe odbiorniki6. Elementy instalacji elektrycznych. Przewody, kable, osprzęt.7. Zabezpieczenia w instalacjach elektrycznych.8. Instalacje elektryczne ogólnego przeznaczenia.9. Ogrzewanie elektryczne i klimatyzacja.10. Systemy alarmowe, nadzorowe i ochronne.11. Instalacje i urządzenia telekomunikacyjne.12. Instalacje antenowe.13. Rozwiązania specjalne.14. Instalacje w zakresie ochrony przeciwpożarowej.15. Ochrona odgromowa16. Elektryczność statyczna.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!