Zeus Grants Stupid Wishes: A No-Bullshit Guide to World Mythology

Wydawnictwo: Perigee
Zeus Grants Stupid Wishes: A No-Bullshit Guide to World Mythology
039916040X

All our lives, we’ve been fed watered-down, PC versions of the classic myths. In reality, mythology is more screwed up than a schizophrenic shaman doing hits of unidentified. Wait, it all makes sense now. In Zeus Grants Stupid Wishes, Cory O’Brien, creator of Myths RETOLD!, sets the stories straight. These are rude, crude, totally sacred texts told the way they were meant to be told: loudly, and with lots of four-letter words. Skeptical? Here are just a few gems to consider:

Zeus once stuffed an unborn fetus inside his thigh to save its life after he exploded its mother by being too good in bed.

The entire Egyptian universe was saved because Sekhmet just got too hammered to keep murdering everyone.

The Hindu universe is run by a married couple who only stop murdering in order to throw sweet dance parties…on the corpses of their enemies.

The Norse goddess Freyja once consented to a four-dwarf gangbang in exchange for one shiny necklace.

And there’s more dysfunctional goodness where that came from.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/15808302-zeus-grants-stupid-wishes

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/15808302-zeus-grants-stupid-wishes

NicuCostam | 2015-11-23
Przeczytana: 17 października 2015

Odkryłam to cudo poprzez Tumblra, gdzie w jednym z postów został zamieszczony spis treści... I tak, od razu wiedziałam, że muszę to przeczytać.

Przezabawna i inteligentna, napisana nieco slangowym, jednak wciąż łatwym do zrozumienia językiem. Wydaje mi się, że szczególnie bywalcy takich stron jak Tumblr, docenią styl jakim ta książka się posługuje.

Jednak wbrew temu co twierdzi tytuł nie uważam by był to dobry przewodnik po mitach. Historie są opisane dobrze, zgodnie z pewnym, hm, "kanonem mitologicznym", ale czasami by w pełni docenić żart trzeba mieć pewną wiedzę. Ot, żeby zaśmiać się w odpowiednim momencie. To bardziej zbiór inside joke'ów niż przewodnik z przymrużeniem oka ;)

Respice | 2014-06-26
Przeczytana: 25 maja 2014

Minęło już trochę czasu odkąd przeczytałam, ale opinia wciąż się należy.

Nudzi cię czytanie jakiejkolwiek mitologii? Fakt, zwykle napisane są językiem archaicznym, który potrafi zanudzić na śmierć.

Nie w tej książce.

Czytanie książki po angielsku potrafi być uciążliwe, gdy pojawia się nieznane słownictwo, jednak nie w tym przypadku. Całość napisana jest bardzo prostym językiem, momentami nawet slangiem, przedstawiając najbardziej popularne mity od strony, od której zazwyczaj przeciętny czytelnik nie zaryzykowałby interpretacji. Na zdrowy rozum. Albo z perspektywy stereotypów i obecnej kultury.

Wspaniała lekka lektura na oderwanie się od nauki i poważniejszych zajęć. Ale ludziom, którzy są bardzo drażliwi na punkcie religii (jakiejkolwiek) - odradzam.