Arduino 65 praktycznych projektów

Tłumaczenie: Mikołaj Szczepaniak
Wydawnictwo: Helion
Arduino Workshop: A Hands-On Introduction with 65 Projects
EmGee

Twój przewodnik po świecie Arduino! Arduino to platforma, dzięki której świat elektroniki zyskał wiele nowych, ciekawych rozwiązań i możliwości. Prostota obsługi, świetna dokumentacja oraz specjalnie zaprojektowane środowisko do tworzenia oprogramowania sprawiły, że projekt ten zdobył tysiące sympatyków. Taki sukces przełożył się na ilość dostępnych akcesoriów oraz instrukcji, dzięki którym...

Twój przewodnik po świecie Arduino!

Arduino to platforma, dzięki której świat elektroniki zyskał wiele nowych, ciekawych rozwiązań i możliwości. Prostota obsługi, świetna dokumentacja oraz specjalnie zaprojektowane środowisko do tworzenia oprogramowania sprawiły, że projekt ten zdobył tysiące sympatyków. Taki sukces przełożył się na ilość dostępnych akcesoriów oraz instrukcji, dzięki którym możesz zbudować dowolny układ elektroniczny.

W tej książce zebrano 65 interesujących projektów o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki nim błyskawicznie opanujesz zasady wykorzystania platformy oraz zbudujesz urządzenia, które przydadzą Ci się w codziennym użyciu. Pierwsze projekty pozwolą Ci zapoznać się z Arduino - jeden z nich polega na przykład na tworzeniu fali migających diod LED. Wykonanie kolejnych pozwoli Ci osiągnąć wyższy stopień wtajemniczenia: sterowanie ruchem samochodowym, testowanie baterii, elektroniczna kostka do gry, pomiar temperatury czy wykorzystanie systemu GPS to tylko niektóre z nich. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki platformy Arduino i zbudować niesamowite układy elektroniczne.

Zbuduj swój własny:

czytnik RFID

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/ardupp.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/ardupp.htm

damian | 2017-07-27

Dałem nabrać się na dobre oceny tej książki w internecie. W rzeczywistości książka posiada mnóstwo błędów - zarówno w kodzie jak i tłumaczeniu. Kod napisany jest przez kogoś kto ledwo potrafi programować - ciągłe wykorzystywanie globalnych zmiennych (globalne zmienne które używane są tylko w jednej funkcji to częsty widok w tej książce), funkcje które robią za dużo i przez to są niereużywalne, side effects w funkcjach oraz brak optymalizacji (np. ciągłe blokowanie głównego wątku programu). Jeżeli chodzi o elektronikę to prawie wszystko budowane jest z gotowych modułów - niczego to nie uczy. 65 projektów w tytule to też chwyt marketingowy - niby to prawda, ale niektóre z nich są strasznie naciągane, np. jednym z projektów jest... używanie pętli 'for'.

Z plusów fajna okładka i szeroki zakres wiedzy, jednak większość zagadnień wytłumaczonych jest "po łebkach". Przydałoby się odświeżone wydanie z poprawionymi błędami. Nie polecam nikomu.