Mobile dla menedżerów czyli jak tworzyć dobre produkty mobilne

Okładka książki Mobile dla menedżerów czyli jak tworzyć dobre produkty mobilne Marcin Zaremba
Okładka książki Mobile dla menedżerów czyli jak tworzyć dobre produkty mobilne
Marcin Zaremba Wydawnictwo: Poltext technika
technika
Poltext
2015-05-22
2015-05-22

Bardzo dobra książka dla osób zawodowo zainteresowanych rynkiem mobile. Będzie dobra zarówno dla PM-ów jak i dla analityków czy UX-ów. Jest bardzo syntetyczna i praktyczna, pisana przystępnym i zrozumiałym językiem. Na pewno do niej będę siegał i polecam ją gorąco.

Super książka. Prosta, czytelna ale ujmuje wszystkie elementy pracy menedżera w tworzeniu aplikacji mobilnych. NIe ma zagmatwanej wnikliwości, raczej rzeczowe i konkretne wprowadzenie do tematu. Szczególnie dla osób, które nigdy nie brały udziału w procesie tworzenia aplikacji mobilnej od A do Z. Mój zespół tworzy aplikacje mobilne i czytając historie Marcina śmiałem się, że tak idealnie opisał sytuacje, które chyba dotyczą całą branżę.

Idąc od ogółu (rynek, prognozy) Marcin wchodzi w proces koncepcji i tworzenia aplikacji krok po kroku (od założeń biznesowych przez user stories, prototyp po wersję 1.0). Celnie zwraca uwagę na elementy, które warto przy tworzeniu aplikacji przemyśleć i uwzględnić (odbiorców, model biznesowy czy smartfony, jakich używać będą nasi odbiorcy)

Osobiście wiem, że będę ją polecał wszystkim potencjalnym klientom przed rozpoczęciem współpracy, bo to bardzo ułatwi dalsze kroki. Książka broni twórców aplikacji mobilnych i opisuje, dlaczego nie jesteśmy często w stanie wycenić aplikacji na podstawie BRIEFU, pilnując przy tym założonego budżetu i sztywnych ram czasowych.

Na sam koniec chciałbym pochwalić Marcina za próbę zrozumienia wszystkich stron przy tworzeniu aplikacji, czyli: użytkownika, klienta, który chce stworzyć aplikacje oraz ludzi (developerów),którzy tę aplikację tworzą. Każda z tych grup ma swoje potrzeby, oczekiwania i poziom wiedzy nt. świata mobile. Im lepsze jest zrozumienie tematu szczególnie na linii klient - twórca aplikacji (deweloper),tym lepszy można stworzyć produkt mobilny dla końcowego usera.

Menedżerowie, przeczytajcie to, zanim zaczniecie zabawę ze światem mobile!

Krótko, zwięźle, konkretnie.

Krótko, zwięźle, konkretnie.

Ze względu na szybko się zmieniający świat, ksiązka coraz mniej aktualna w moim odczuciu gdyż zawiera zbyt wiele rozwiązań aktualnych tylko w czasach gdy była pisana.

• BookRage
  • # Posiadam
  • Inne
  • Poradniki
  • Nie posiadam
  • WebDev
  • Rozwój, praca, zarobki

Dodaj cytat z książki Mobile dla menedżerów czyli jak tworzyć dobre produkty mobilne