Sielanki

Wydawnictwo: Piktor
hobby

Król, dwóch biskupów-poetów, szef familii Czartoryskich. Z pokoleniowego kwartetu urodzonych między 1732 i 1735 rokiem promotorów polskiego Oświecenia szczęście sprzyjało głównie Adamowi Naruszewiczowi. Nie wylądował na emigracji w Heilsbergu czy Puławach. Miał za sobą zakon protektorów. W wieku 45 lat mógł się pochwalić edycją czterotomowych DZIEł, wydanych przez życzliwego nadwornego bibliopolę. Mając lat 40, Krasicki debiutował drukiem MYSZEIDY, publikacji zebranego dorobku nie doczekał.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!