Historia snajperstwa wojskowego

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Wydawnictwo: Bellona
snajper, snajperstwo

Strzelcy wyborowi - poczynając od pojawienia się na polu walki broni palnej aż do obecnych czasów są żołnierzami, których przeciwnik najbardziej się obawia, jednocześnie najbardziej nienawidzi. Autor prezentuje rozwój snajperstwa wojskowego w historycznej perspektywie. - Lata 1500-1854 - Amerykańska wojna secesyjna oraz ówczesne wojny europejskie - Obie wojny światowe (ze szczególnym...

- Lata 1500-1854
- Amerykańska wojna secesyjna oraz ówczesne wojny europejskie
- Obie wojny światowe (ze szczególnym uwzględnieniem ZSRR i frontu wschodniego)
- Wojny lokalne lat 1945-1985, w tym w Wietnamie i na Bliskim Wschodzie
- Zwalczanie terrorystów

Książka przedstawia również rozwój broni wyborowej, optyki i amunicji, a także specyficzne elementy taktyki stosowanej przez snajperów różnych armii, zwłaszcza maskowanie. Cennym uzupełnieniem są sylwetki najwybitniejszych, najskuteczniejszych i najgroźniejszych snajperów oraz fragmenty o charakterze wspomnieniowym - z działań regularnych i frontu walki z terroryzmem.

źródło opisu: Bellona, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=3409