Książka Roku 2018
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
HBR's 10 Must Reads On Teams
biznes, finanse
Marcinkon

Budujesz nowy zespół i nie wiesz od czego zacząć? W Twoim zespole brakuje zaangażowania i nowych pomysłów? Konflikty i wewnętrzne spory blokują współpracę? Lista problemów, z którymi może zetknąć się menedżer jest długa. „O zespołach” to niezbędnik każdego menedżera. Światowe autorytety przedstawiają wyniki najnowszych badań i teorie na temat współpracy. Prezentują zestaw skutecznych i...

„O zespołach” to niezbędnik każdego menedżera. Światowe autorytety przedstawiają wyniki najnowszych badań i teorie na temat współpracy. Prezentują zestaw skutecznych i sprawdzonych narzędzi, dzięki, którym Twoi pracownicy stworzą zgrany zespół, podniosą swoją efektywność i będą czerpać satysfakcję z wykonywanych zadań, a Ty będziesz zadowolony z ich wyników.

źródło opisu: ICAN Institute

źródło okładki: ICAN Institute

lbadura | 2019-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2019

To kolejna pozycja po którą sięgnąłem w celach dydaktycznych. Tak jak tytuł informuje, książka zawiera 10 artykułów publikowanych na łamach HBR odnośnie zespołów, pracy zespołowej. Głównie chodzi tutaj o prace zespołową, zwiększanie efektywności pracy zespołowej w kontekście biznesowym lub organizacyjnym. Jednak zastosowanie niektórych pomysłów teorii na pewno może przynosić pozytywne efekty chociażby w sportach drużynowych, niekoniecznie profesjonalnych.
Początek książki bardzo mnie zaintrygował. Opisano badanie przeprowadzone w różnych organizacja. Polegało ono na obserwowaniu i analizowaniu zachowania pracowników. Celem badania było ustalenie nawyków, rytuałów, schematów zachowań które pozytywnie wpływają na efektywność pracy zespołowej. Wbrew pozorom okazuje się, że wspólne przerwy na kawę czy lunch mają dobry wpływ na zwiększenie efektywności pracy zespołowej. Zespoły o najniższej wydajności mało spędzały wspólnego czasu, siedziała pozamykana w biurach i tylko sporadycznie...

karolina_nowak | 2016-07-28
bycsoba | 2018-10-30