Losy historii. Badanie przeszłości od Herdera do Huizingi.

Tłumaczenie: Jacek Dobrowolski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klio". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Fortunes of History. Historical Inquiry from Herder to Huizinga.
historia

Książka omawia poszczególne prądy intelektualne w historii nie stroniąc odniesień do filozofii historii. Starannie odnotowuje też historię historiografii. "[Donald R. Kelley] w swej narracji stara się zachować proporcje, nie dając przewagi żadnej z dziedzin historii o ile nie była ona, jak to ma miejsce w przypadku historii politycznej, dziedziną dominującą w danym okresie. Warto podkreślić,...

"[Donald R. Kelley] w swej narracji stara się zachować proporcje, nie dając przewagi żadnej z dziedzin historii o ile nie była ona, jak to ma miejsce w przypadku historii politycznej, dziedziną dominującą w danym okresie. Warto podkreślić, że omawiając poszczególne prądy intelektualne w historii, nie pomija odniesień do filozofii historii, co w takim zakresie nie pojawiło się w istniejących ujęciach dziejów historiografii. Starannie odnotowuje też historię historiografii."
(Fragment recenzji prof. Krzysztofa Zamorskiego)

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/75505/oblicza-historii.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/75505/oblicza-historii.html

Małgorzata | 2018-01-13

Obowiązkowa pozycja z gatunku historia historiografii. Może nie wnosi wiele nowego, ale - za to trzeba autora pochwalić - zgrabnie opisuje dzieje XIX historiografii europejskiej, kończąc na I połowie XX wieku.

Rebe | 2018-03-13
jestemlisek | 2017-10-23