Księga 1000 osobliwości świata zwierząt

Wydawnictwo: Interart
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
1000 Wunder der Tierwelt
Bafka

Dlaczego pies merda ogonem? Jaki ssak ma zielone futro? Dlaczego delfiny ratują ludzi? Kiedy sikora syczy? Jaki ptak łowi krety? Jakie ryby podróżują autostopem? Jaki małż ma niebieskie oczy? Dlaczego robaczki świętojańskie świecą? Czy biedronka może ugryźć człowieka?
Książka zawiera odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ciągle jeszcze pełnego tajemnic świata zwierząt.

Mam tę książkę w domu od lat. I czytałam ją już conajmniej kilka razy. A i tak co jakiś czas znowu do niej zaglądam.Po prostu lubię takie ciekawostki o zwierzaczkach. Bo kocham zwierzaki.

MadameShepard | 2014-02-28

Książka napisana z miłością, widać, że autor pisze o tym, co kocha. Czyta się to świetnie, również ze względu humorystyczne podejście do tematu. Szkoda, że skupił się na ssakach, chętnie bym przeczytała takie ciekawostki o bezkręgowcach. Mało jest książek o tej tematyce, tak dobrze napisanych.