PISMA TEOLOGICZNE

Wydawnictwo: Znak
historyczna

Po raz pierwszy w jednym tomie przekłady najważniejszych pism teologicznych wybitnego teologa i filozofa, żyjącego na przełomie V i VI wieku i zaliczanego do grona neoplatoników jednej z najbardziej tajemniczych postaci wśród pisarzy wczesnochrześcijańskich. W książce znalazły się traktaty: Imiona boskie, Teologia mistyczna, Hierarchia niebiańska i Hierarchia kościelna. Jak pisze w przedmowie ks. Tomasz Stępień, świat widziany oczami Pseudo-Dionizego jest kosmosem, czyli porządkiem i ładem wszystkich elementów, które do niego należą.

bies | 2016-10-16
Foe Nus | 2013-08-15