Pisma teologiczne

Wydawnictwo: Znak
Bóg, filozofia, eklezjologia, religia
historyczna

Po raz pierwszy w jednym tomie przekłady najważniejszych pism teologicznych wybitnego teologa i filozofa, żyjącego na przełomie V i VI wieku i zaliczanego do grona neoplatoników jednej z najbardziej tajemniczych postaci wśród pisarzy wczesnochrześcijańskich. W książce znalazły się traktaty: Imiona boskie, Teologia mistyczna, Hierarchia niebiańska i Hierarchia kościelna. Jak pisze w przedmowie ks. Tomasz Stępień, świat widziany oczami Pseudo-Dionizego jest kosmosem, czyli porządkiem i ładem wszystkich elementów, które do niego należą.

Łukasz_z_Kurpii_MS | 2018-02-27
Przeczytana: 2017 rok