Zdrajcy Imperium

Wydawnictwo WNT
2002-01-01
2002-01-01
8320426928

Książka opisuje ciekawe tematy: powstanie DirectX, "wojna" o Internet. Niestety sposób jej napisania powoduje, że czyta się ją ciężko: książka bardzo chaotyczna, dodatkowo przewija się pełno nazwisk pracowników firmy Microsoft, do których autor co jakiś czas wraca co jeszcze bardziej utrudnia czytanie.

Kupiona za 7 zł na dworcu w Częstochowie i jest to cena adekwatna do treści. Jeżeli (zgodnie z opisem na odwrocie) dziennikarstwo śledcze jest prowadzone tak samo, jak napisana jest ta książka, to dziwne, że cokolwiek udaje się odkryć. Książce nie można odmówić, że dotyczy ciekawego aspektu, tj. okresu w Microsofcie, w którym przeprowadzili oni (m.in. dzięki opisywanemu Direct X) Windows od budzącego śmiech absurdu do systemu, który nawet można bez zbyt częstego bluźnienia, używać. Niemniej, książka napisana strasznie chaotycznie, co burzy ciąg zdarzeń i nie pozwala cieszyć się lekturą. A szkoda, bo temat (co dziwne) ciekawy.

• Biblioteka

Dodaj cytat z książki Zdrajcy Imperium