The Red Taxis

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Benny Breakiron". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Papercutz
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Red Taxis
komiksy
angielski

Benny Breakiron - młody chłopiec z Francji ze zdumiewającymi super-siłami (które traci jedynie gdy się przeziębi), poświęcający się walce ze złem gdziekolwiek się ono pojawi. Kiedy jego dobry przyjaciel Monsieur Dussiflard znika w tajemniczych okolicznościach po odwiedzinach siedziby korporacji The Red Taxis, Benny musi dowiedzieć się, co było tego przyczyną, tym bardziej że policja nic sobie...

Kiedy jego dobry przyjaciel Monsieur Dussiflard znika w tajemniczych okolicznościach po odwiedzinach siedziby korporacji The Red Taxis, Benny musi dowiedzieć się, co było tego przyczyną, tym bardziej że policja nic sobie z tego nie robi.

źródło opisu: www.papercutz.com

źródło okładki: www.papercutz.com

GrublukTheGrim | 2013-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Peyo - autor Smerfów, przedstawia nam historię chłopca o imieniu Benny, który jest czymś na kształt superbohatera. Posiada nadzwyczajną siłę, potrafi niezwykle szybko biegać i skakać tak wysoko, że przeskakuje nad kilkoma budynkami naraz. Jest osobą trochę samotną, szukającą akceptacji oraz bliskiego kontaktu z innymi.
Kiedy w rodzinnym mieście Benny'ego, Vivejoie-La-Grande powstaje sieć korporacji taksówek o nazwie Red Taxis, przyjaciel chłopca, niezrzeszony taksiarz Monsieur Dussiflard czuje, że może być mu teraz trudno zarobić na życie. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy obaj bohaterowie udają się do szefa nowej firmy taksówkarskiej, gdzie przyjaciel Benny'ego niechcący poznaje ukrywaną prawdę o korporacji i jej prawdziwych intencjach. Wkrótce potem Dussiflard znika bez śladu, a Benny postanawia zrobić wszystko co w jego mocy aby odnaleźć starszego pana.
The Red taxis to naprawdę wciągająca historia kryminalna dla czytelników w każdym wieku, z wieloma zwrotami akcji...