Dwudziestolecie międzywojenne

Cykl: Epoki literackie (tom 9)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Sirannon

Encyklopedie z serii ,,Epoki literackie" przedstawiają literaturę polską i obcą w szerokim kontekście cywilizacyjnym. Biogramom pisarzy, omówieniom dzieł, gatunków, kierunków, prądów, zjawisk literackich towarzyszą hasła przedstawiające wydarzenia historyczne, zagadnienia społeczne, idee filozoficzne, religijne, artystyczne, naukowe, które znalazły odbicie w literaturze, kształtowały światopogląd ludzi w danej epoce.

Tom ,,Dwudziestolecie międzywojenne" zawiera hasła poświęcone:
- ugrupowaniom, prądom, kierunkom, nurtom literackim i artystycznym okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz wojny i okupacji,
- najważniejszym problemom filozoficznym, estetycznym, ideom społecznym i politycznym tego okresu,
- wydarzeniom i postaciom historycznym, zjawiskom życia społecznego i politycznego, które znalazły odbicie w literaturze i sztuce,
- dziełom literackim, filozoficznym, naukowym, artystycznym okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz wojny i okupacji,
- biogramom ich twórców - pisarzy, filozofów, socjologów, psychologów, malarzy,
- instytucjom życia społecznego, politycznego i literacko-artystycznego epoki, zwłaszcza czasopismom.

Na końcu tomu znajduje się test (z kluczem odpowiedzi) odnoszący się do treści haseł zawartych w encyklopedii.

źródło opisu: www.ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.pwn.pl