historyczna

Encyklopedie z serii Epoki literackie przedstawiają literaturę polską i obcą w szerokim kontekście cywilizacyjnym. Biogramom pisarzy, omówieniom dzieł, gatunków, kierunków, prądów, zjawisk literackich towarzyszą hasła przedstawiające wydarzenia historyczne, zagadnienia społeczne, idee filozoficzne, religijne, artystyczne, naukowe, które znalazły odbicie w literaturze, kształtowały światopogląd ludzi w danej epoce.Tom Barok zawiera hasła poświęcone:barokowym gatunkom i formom literackim, prądom i kierunkom artystycznym, najważniejszym problemom filozoficznym, estetycznym, ideom społecznym i politycznym baroku, wydarzeniom i postaciom historycznym, które znalazły odbicie w literaturze i sztuce, kulturze materialnej baroku, zwłaszcza architekturze i sztuce sakralnej i świeckiej, barokowym dziełom literackim, filozoficznym, naukowym, artystycznym, biogramom ich twórców a pisarzy, filozofów, uczonych, malarzy, rzeźbiarzy, architektów, kompozytorów, kontrreformacji i jej wpływowi na literaturę i sztukę, instytucjom życia literackiego i artystycznego,Na końcu tomu test (z kluczem odpowiedzi) odnoszący się do treści haseł zawartych w encyklopedii.

źródło opisu: www.ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.pwn.pl