Współczesność

Cykl: Epoki literackie (tom 10)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Sirannon

Encyklopedie z serii ,,Epoki literackie" przedstawiają literaturę polską i obcą w szerokim kontekście cywilizacyjnym. Biogramom pisarzy, omówieniom dzieł, gatunków, kierunków, prądów, zjawisk literackich towarzyszą hasła przedstawiające wydarzenia historyczne, zagadnienia społeczne, idee filozoficzne, religijne, artystyczne, naukowe, które znalazły odbicie w literaturze, kształtowały światopogląd ludzi w danej epoce.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.ksiegarnia.pwn.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!