Maroko. W labiryncie orientalnych medyn

Wydawnictwo: Bezdroża
Maroko, przewodnik
Lesława

Maroko od Starego Kontynentu dzieli jedynie Cieśnina Gibraltarska, nic więc dziwnego, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Orientalne barwy i zapachy, przepięknie zdobione meczety i minarety, tajemnicze zaułki medyn i gwarne suki... A nad tym wszystkim głos muezina wzywającego na modlitwę. Kraj ten to także niezwykła przyroda - wyniosłe, wzbudzające respekt grzbiety Atlasu, wspaniałe lasy cedrowe, gorące piaski pustyni, doliny i oazy z glinianymi wioskami oraz oczywiście błękit oceanu... Jednym słowem: Afryka w całym swym bogactwie. Przewodnik Maroko. W labiryncie orientalnych medyn przybliża historię i kulturę tego niezwykłego kraju oraz oprowadza po jego najciekawszych regionach. Opisy miejscowości uzupełniają szczegółowe mapy oraz praktyczne rady: jak dotrzeć do interesujących miejsc, gdzie przenocować, co zjeść i czego nie przegapić. Zaproponowane trasy przejazdowe z jednego regionu do drugiego gwarantują niezapomniane wrażenia.

źródło opisu: http://bezdroza.pl

źródło okładki: http://bezdroza.pl