In. Marrakesz

Seria: Przewodniki IN
Wydawnictwo: Agora SA
Marrakesz, Maroko, przewodniki
joly_fh

Tom 9 tego cyklu – „Marrakesz” – pozwala odkryć wewnętrzny rytm marokańskiego miasta oraz to, co ma ono najlepszego do zaoferowania. Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tej afrykańskiej metropolii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do sklepu charyzmatycznego hipisa Aziza, który przemienia starą, wysłużoną biżuterię w świecące blaskiem klejnoty, i wprost idealnej na odpoczynek kawiarni Café des Éspices położonej w samym sercu targu z przyprawami. Nie ominiemy hotelu Riad El-Fenn ze wspaniałym tarasem, z którego rozciąga się malowniczy widok na kopuły meczetów i góry Atlas, ani Dar Cherifa Literary Café, pierwszej w mieście kawiarni literackiej promującej rodzimą sztukę i kulturę.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!