500 zagadek literackich

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Literatura, historia
literatura piękna
Buka

Jak sam tytuł mówi, w książce przedstawionych jest pięćset zagadek literackich wraz z odpowiedziami.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Cierpka_Wiśnia | 2019-06-11

Pewnie współczesny czytelnik nastawiony na czytadła, niewiele wnoszące do życia, które po prostu szybko, łatwo się czyta i równie szybko się o nich zapomina, nie docenią tej pozycji. Dla mnie jednak ta książka była bardzo miłą podróżą po ciekawostkach literackich. Uświadomiłam sobie jak wiele jeszcze przede mną do odkrycia. To co zasługuje na szczególe podkreślenie to fakt, że rozpatrując jakiś problem autor nie idzie w utarte i powszechnie znane fakty. Na przykład mając sparować wrogów literackich nie łączy Mickiewicza ze Słowackim, tylko pokazuje nam, że mieli oni też mniej znane, acz również ciekawe zatargi. Jakie? O tym można się przekonać z lektury, do której gorąco zachęcam.

Buka | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Niektóre informacje lekko się zakurzyły ;))), ale warto przeczytać.