Determinanty działalności innowacyjnej przedsiębiorstw

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816580
biznes, finanse

Innowacje są jednym z głównych źródeł osiągania przez przedsiębiorstwa przewagi konkurencyjnej. Każde przedsiębiorstwo, aby móc się rozwijać potrzebuje innowacji nowych produktów, usług, technologii, systemów organizacyjnych. W związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej i nasilającą się globalizacją innowacyjność polskich przedsiębiorstw powinna rosnąć, aby zapewnić wzrost konkurencyjności całej gospodarki, a tym samym wzrost gospodarczy i podniesienie poziomu życia społeczeństwa. Autorzy pokazali czynniki determinujące procesy innowacyjne i ich wpływ zarówno pozytywny, jak i negatywny na aktywność innowacyjną przedsiębiorstw.