Poznajemy pojazdy. Traktor

Seria: Poznajemy pojazdy
Wydawnictwo: Fenix Editions
martynal11

Seria Poznajemy pojazdy to zbiór 8 książek dla dzieci, przedstawiających historie małych bohaterów, poznających pojazdy. Rymowane wierszyki pozwolą najmłodszym przeżyć niesamowite przygody, m.in. z koparką, pociągiem czy śmieciarką. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką. Niezwykłe historie i barwne ilustracje ułatwią najmłodszym poznawanie świata.

źródło opisu: http://phwfenix.pl/pozajemy_pojazdy_traktor-p355.html

źródło okładki: http://phwfenix.pl/admin/zdjecia/431.jpg

To kolejne trzy z ośmiu książeczek z serii "Poznajemy pojazdy". Tym razem mamy do z pojazdami dzięki, którymi ludzie mogą uratować życie komuś innemu. W tym przypadku to strażacy i ratownicy medyczni. :) Za ich pracę powinniśmy być bardzo wdzięczni. Uważam że obowiązkiem starszych jest uświadomić młodych jaką ciężką pracę wykonują takie osoby. Również to, że taka z pozoru ciężarówka jest kluczowym przedmiotem w ich pracy.
Bardzo spodobało mi się, że autorka umieściła dokładny opis pojazdów, co się w nich znajduje oraz jaka część do czego służy.

Ostatni pojazd za to ułatwia pracę głównie rolnikom. Nie ma osoby, która nie widziała by traktorów. Ale czy dziecko zdaje sobie sprawę do czego naprawdę służy taka maszyna.Dzięki tej serii młodemu czytelnikowi w większym stopniu przybliża się pojazdu bez których nie obyłoby się społeczeństwo, a jakby dało radę to przecież było by im ciężko.
Oczywiście jak ostatnim razem ilustracje i obrazki są świetnie wykonane. Chyle czoła...

Pogromcy Nudy | 2017-01-14
Przeczytana: sierpień 2016

Jedyną zaletą tej książki jest to, że (zgodnie z tytułem) na obrazkach są traktory.

Ilustracje nie powalają na kolana, a w treści brakuje ciekawej historii, błyskotliwej pointy czy choćby rytmu. Jedyne, co jest, to rymy, ale i one są raczej marne.

Książeczkę wieńczy z kolei ilustracja przedstawiająca... kulig za traktorem.

Dopatrzyłam się też w tej książeczce pewnego błędu językowego Więcej w recenzji na http://www.pogromcynudy.com/dziecku-tego-nie-czytaj-i-w-sklepie-o-to-nie-pytaj-nie-polecam/

mclena | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔