Jak wysoko jest niebo?

Wydawnictwo: Zielona Sowa
How high is the sky?
978-83-7623-325-3
zazanka

Kolejna książeczka opowiadająca o przygodach pingwinka Oskara, który szuka odpowiedzi na trudne pytania. Tym razem Oskar chce się dowiedzieć, jak wysoko jest niebo. Jeśli też zastanawiałeś się, jaka jest odpowiedź na to pytanie, wyrusz z pingwinkiem i jego towarzyszami w niezwykłą podróż, aż na Księżyc. Przekonaj się, czy i tym razem Oskarowi udało się znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie. Do książki dołączony jest ogromny, kolorowy plakat.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2009

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Maluszkowe Inspiracje | 2013-12-23
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Bardzo lubimy takie książki - bogato ilustrowane, w dużym formacie, z ciekawą historią :-)
Główny bohater, pingwinek Oskar, pragnie dowiedzieć się, jak wysoko jest niebo.
Postanawia sam się o tym przekonać - najpierw latając z albatrosem, następnie podróżując balonem, a na koniec wybiera się na księżyc wraz z astronautą.

Czy w końcu udaje mu się odnaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie? Czy pobyt na księżycu, pomoże mu zrozumieć, jak wysoko jest niebo?
O tym przekonacie się sięgając po tę sympatyczną książeczkę.
Tekstu jest w niej niewiele - dlatego świetnie sprawdza się już u najmłodszych czytelników :-)
Każda przygoda jest pięknie zilustrowana, więc książeczka nie powinna zanudzić maluchów.
Nasza 21-miesięczna córeczka, bardzo ją lubi :-)
To piękna historia o marzeniach i o dążeniu do ich realizacji.
Moim zdaniem, to idealna książeczka dla 2-4 letnich maluszków :-)
Dodatkowo na końcu znajdziemy spory plakat, który zdradzi nam (tak nam, również rodzicom :-)) wiele ciekawych...

zazanka | 2013-01-16
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo miła i estetyczna książeczka. Duży format, twarda okładka, śliczne ilustracje.

Anna Janczyszyn | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015