Murena: Czarna bogini

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Murena (tom 5)
Wydawnictwo: Taurus Media
La Déesse Noire
Rzym, cesarstwo, cesarz, zbrodnia, polityka
komiksy
Hari_Seldon

Album „Czarna bogini” rozpoczyna drugi cykl serii „Murena” zatytułowany „Żona”. "Występki dręczą nas, osaczają ze wszystkich stron. Nie pozwalają ani się podnieść, ani unieść oczu, by rozpoznać prawdę. Ale całym swym ciężarem ciążą ludziom pogrążonym, opętanym swymi żądzami, nie pozwalając im nigdy powrócić do siebie. ...zatracić się w rozkoszach własnego brzucha i rozpuście, to haniebna...

Album „Czarna bogini” rozpoczyna drugi cykl serii „Murena” zatytułowany „Żona”.
"Występki dręczą nas, osaczają ze wszystkich stron. Nie pozwalają ani się podnieść, ani unieść oczu, by rozpoznać prawdę. Ale całym swym ciężarem ciążą ludziom pogrążonym, opętanym swymi żądzami, nie pozwalając im nigdy powrócić do siebie. ...zatracić się w rozkoszach własnego brzucha i rozpuście, to haniebna zgnilizna."
Seneka, O krótkości życia

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/201599-murena-5-czarna-bogini

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/murena/5

Endriux | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Tom piąty rozpoczyna drugi cykl ale też wprowadza poważną zmianą przy kolorystyce rysunków i jest to zmiana na duuuży plus. Sam komiks ma jakby więcej "oddechu" w porównaniu do wcześniejszych części. Scenarzysta sprytnie wplata swe intrygi w historyczne wydarzenia i już teraz pisze to z pełną świadomością : Murena to najlepsze dzieło Dufauxa.

Hari_Seldon | 2015-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Neron zyskuje coraz większą władzę i pod wpływem manipulacji otoczenia wszędzie widzi potencjalnych przeciwników – także w osobie głównego bohatera Lucjusza Mureny. Ostatni tom serii czytałem parę lat temu i już słabo pamiętam co się wydarzyło ostatnio, ale na szczęście fabuła jest tak skonstruowana, że nawet czytelnicy nieznający cyklu mogą spokojnie zasiąść do lektury. Na pochwałę zasługuje świetne oddanie realiów starożytnego Rzymu, a także mini słowniczek na ostatniej stronie. Bardzo podobało mi się jak został przedstawiony cesarz Neron. Niestety tego nie można powiedzieć o tytułowym bohaterze, który mnie strasznie znużył. Także dialogi wydają się okropnie sztuczne, a fabuła mnie specjalnie nie porwała. Rysunki są bardzo ładne – dobrze jest oddana ludzka anatomia, czuć klimat starożytnych rzeźb. Całkiem dobry komiks, ale bez rewelacji.