rozwiń zwiń

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Kobiety: własnym głosem. 8 książek na Dzień Kobiet
Gdyby jacqueline miała na imię ideologia, to bym powiedziała, że ma kolor ładny. Gdyby jednak nie miała tak na imię, to właściwie niczego by to nie zmieniło.
6 tyg. temu
Czytamy w weekend
@NiegdyśNatalia czasami, żeby coś zrozumieć, to trzeba tego doświadczyć.
6 tyg. temu
Czytamy w weekend
A ja mogę jeszcze dodać, że "Drzewo życia" w formie e-booka jest udostępnione do przeczytania nieodpłatnie na stronie łódzkiego Centrum Dialogu, w ramach obchodów roku Chavy Rosenfarb. Można też sobie pobrać pdfa na dowolne urządzenie.  Nie ma wymówek, nic tylko czytać :D
19 tyg. temu
Które europejskie miasta najczęściej pojawiają się w książkach? Polski akcent w zestawieniu
@Anna Sierant Dziękuję za informację. To by było logiczne, ale powinni taką informację podawać w tytułach etc. Bo na szczęście książki są wydawane także w innych językach 😉
33 tyg. temu
Literacki alfabet Lubimyczytać. Litery P–T
No i dopiero teraz zauważyłem, że wskutek własnego lenistwa i nie wpisania na półkę "literatura słowacka" zapomniałem polecić rewelacyjnej powieści nieżyjącego już niestety autora, czyli   Rivers of Babylon Rivers of Babylon. Realia i patologie transformacji ustrojowej początku lat 90-tych na...
33 tyg. temu
Podtrzymać pamięć o Zagładzie. Redaktorzy Lubimyczytać i Ciekawostek Historycznych polecają książki
Wszystkie wyżej wymienione książki na długo pozostaną w pamięci. Ja jeszcze  polecam „Liliowe dziewczyny” (tytuł org.Lilac Girls) Martha Hall Kelly.  Oparta na faktach historia kobiet ze strasznego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, tylko dla kobiet, w którym przeprowadzano na nich przerażające i okrutne eksperymenty medyczne. Niektórym udało się przeżyć by przez całe...
44 tyg. temu
Pokazuje 6 z 19