Metalurgia

Le Métallurgie
metale, stopy
technika
Cavalcanti

Książka przedstawia wybrane problemy z dziedziny metalurgii. Po wprowadzeniu historycznym zaznajamia m.in. z aktualnym stanem wiedzy o metalach, wyjaśnia rolę i znaczenie stali szlachetnych. Szczególną uwagę poświęca Le Thomas problemowi zmęczenia i korozji metali - procesom narażającym gospodarkę światową na miliardowe straty. Na przykładzie metalurgii ilustruje wartość i znaczenie postępu technicznego w rozwoju cywilizacji.

Pierre-Julien Le Thomas urodził się w 1924 r. Studia wyższe ukończył w Paryżu w Ecole Nationale Supérieure de Chimie i uzyskał tytuł inżyniera. Od 1963 r. zajmuje stanowisko dyrektora w Compagnie Générale d'Electro-Céramique. Jest wybitnym specjalistą w dziedzinie stopów miedzi i autorem licznych publikacji z zakresu metalurgii.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1965

źródło okładki: Zdjęcie autorskie