National Geographic 03/2007 (90)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: National Geographic
geografia, historia, podróże, nauka
czasopisma
onika

- Mikołaj Kopernik Swego epokowego odkrycia dokonał na Warmii, we Fromborku. Choć wiele o tej wybitnej postaci wiemy, kilka sekretów z życia wielkiego astronoma zajmuje dziś historyków nauki. - Eksplozje kosmiczne Wielkie gwiazdy umierają w gigantycznych eksplozjach, największych od czasu Wielkiego Wybuchu. Uczeni starają się rozszyfrować proces rozpadu tych przegranych słońc. - Spitsbergen...

- Spitsbergen Globalne ocieplenie gwałtownie zmienia Arktykę. Badacze walczą z czasem, by poznać jej unikalny ekosystem, nim zniknie z naszych oczu. Polscy naukowcy mają w tym swój udział.
- Wojny o kość słoniową Czadyjscy kłusownicy rozstrzeliwują zaliczane do największych stado afrykańskich słoni, ilekroć wypuści się poza granice chronionego Parku Narodowego Zakouma.
- Rekini raj Na całym świecie ubywa rekinów – m.in. wskutek brutalnych połowów dla ich płetw – ale dobrze się mają na Bahamach. Dlaczego lazur wokół archipelagu stał się ostoją tych drapieżników?
- Tylko dla prenumeratorów: Canyonlands Na wypełnionych sfałdowanymi skałami rozległych przestrzeniach południowo-wschodniej części stanu Utah, na południowym zachodzie USA, czas odmierzają tysiąclecia.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2007/14/

0 (0 ocen i opinii)
Wilczerka
Katherine Rundell

8,33 (3 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!