Beskid Sądecki i Małe Pieniny Przewodnik

Wydawnictwo: Rewasz
978-83-62460-27-4
Dominik

272 strony formatu B6, 24 strony ze zdjęciami barwnymi, 34 ilustracji czarno-białych w tekście, 23 szczegółowych mapek i planów miejscowości, 9 panoram. Broszura szyta nićmi. Oprawa miękka ze skrzydełkami; wewnątrz skrzydełek mapka - schemat tras opisanych w przewodniku oraz barwna panorama Tatr z Jaworzyny (z opisem). Wydanie III poprawione i uzupełnione. Pruszków 2012. Beskidzie...

Beskidzie graniczny! Beskidzie zielony!
Od Boga pomiędzy narody rzucony!
Coś źródła podzielił na morza, na dwoje...

Beskidzie zielony! W trzy rzędy sadzony!
Beskidzie graniczny! Beskidzie kochany!
I chłodem jelenim i mgłami owiany...

(Wincenty Pol: Do zielonego Beskidu

Zasięg przewodnika określa linia: Przełęcz Tylicka - Tylicz - Mochnaczka - Przełęcz Krzyżówka - Nowy Sącz - Krościenko - Leśnica - Wielki Lipnik - Stara Lubowla - Pławiec - Leluchów - granica państwa do Przełęczy Tylickiej. Opisane zostały pasma Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej (tworzące Beskid Sądecki), Pasmo Dubnego, Małe Pieniny oraz Góry Lubowelskie na Słowacji (staropolski Krępak). W części ogólnej opisane zostały historia i środowisko przyrodnicze regionu. W części szczegółowej znaleźć można opisy 123 szlaków turystycznych (w tym wszystkie wyznakowane przez PTTK).

Jak zwykle, najobszerniejszą część przewodnika stanowi Słownik miejscowości zawierający szczegółowe informacje krajoznawcze o wszystkich miejscowościach na omawianym terenie.

Odwiedzajcie Ziemię Sądecką!

źródło opisu: http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dane_szczegolowe.php?do_kosza=bs12

źródło okładki: http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dane_szczegolowe.php?do_kosza=bs12

NataliaK | 2017-03-31
Przeczytana: 2012 rok