Znowu pani Flakonik

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Teskjekjerringa pa nye eventyr
Shirkus

Nowe przygody Pani Flakonik i kilka innych opowiadań.
Ilustrowała Elżbieta Gaudasińska.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książniczka | 2016-01-26
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Kolejna porcja krótkich historyjek z panią Flakonik w roli głównej podobała mi się jeszcze bardziej. Więcej tu humoru, więcej naprawdę zabawnych sytuacji - moją ulubioną jest ta, kiedy już zmniejszona starszą pani musiała uciekać przed małym dzieckiem, które koniecznie chciało pobawić się żywą lalką...

Przygody pani Flakonik stanowią tylko połowę tej książeczki - reszta to opowiastki z zupełnie innymi bohaterami, prawie tak samo interesującymi (cóż, nie zmieniają rozmiaru). Jest Baba Łasucha, kot Szczurołap, pojawia się nawet Święty Mikołaj.

Polecam tę książeczkę głównie dla dzieci - szkoda że jest tak mało znana i prawie niedostępna.