Pamiętam, jak ...

Tłumaczenie: Marek Kraska
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Da war mal was... : Erinnerungen an hier und drüben
komiksy

Wielokrotnie nagradzany autor o pseudonimie Flix postanowił zadać to pytanie zarówno sobie samemu, jak i swoim przyjaciołom. Poszczególne odpowiedzi zostały narysowane, zebrane i wydane w postaci niniejszej książki. Wszystkie razem tworzą panoptikum gromadzące osobiste refleksje na temat „tej i tamtej strony życia”, przed i po upadku muru. Dostajemy do ręki doskonałą relację z atmosfery życia w NRD i RFN, dyktatury i systemu demokratycznego. Autentyczną, wielopoziomową, a przy tym szalenie zabawną.

źródło opisu: Wydawnictwo Timof i Cisi Wspólnicy, 2009

źródło okładki: http://timof.pl/timof-oferta,graphic,novel-pl.html

Danielista | 2017-11-26

Wybitny komiks, na który składają się wspomnienia z czasów podzielonych Niemiec. Te krótkie historyjki mają niesłychany ładunek emocjonalny a bywa że intelektualny, co jest o tyle godne odnotowania, że kreska Flixa kojarzyć by się mogła raczej z typowym humorem gazetowych pasków. Jeśli komiks ma edukować, to potrzeba, żeby robił to właśnie w taki sposób.

Megapodius | 2017-12-22
Na półkach: Do 2013, Przeczytane