Zarządzanie budową

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Menedżerów Budowlanych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Poltext
budownictwo
technika
Wieruch

Kolejny podręcznik w Bibliotece Menedżera Budowlanego skupia się na fazie realizacji procesu budowlanego z punktu widzenia wykonawcy. Wprowadzenie dotyczące specyfiki rynku budowlanego zawiera informacje o jego funkcjonowaniu w Unii Europejskiej oraz opis firmy budowlanej, w tym tradycyjne schematy organizacji, zasady współpracy z jednostkami i wykonawcami na terenie budowy. Następnie omówiono...

Następnie omówiono temat umów i różne sposoby pośredniczenia w fazie realizacji; dokumentację projektową i przetargową; kwestię komunikacji, podejmowania decyzji
i negocjowania; kanały przepływu informacji, dokumentowania i przechowywania danych.
Kolejne rozdziały wyjaśniają zagadnienia związane z wykonywaniem robót: maszyny
i sprzęt; produktywność i wydajność; organizacja i plan placu budowy oraz zarządzanie jakością i technologią. Wiele uwagi Autorzy poświęcili zasadom bezpieczeństwa i higieny pracy na placu budowy oraz zapobieganiu wypadkom, a także ochronie środowiska
i wyzwaniom zrównoważonego rozwoju.
Najwięcej miejsca zajmuje problematyka zarządzania zasobami (zakres, kolejność i czas trwania robót, alokacja zasobów, kontrola wykonania; wykresy sieciowe, harmonogramy, koszty zasobów i kontroli) oraz zarządzania zmianami w trakcie realizacji, roszczeń i procedur płatności. Omawiając proces ukończenia i zamknięcia prac budowlanych, Autorzy zaprezentowali procedury testowania i przekazania obiektu oraz wynajem.

źródło opisu: http://www.poltext.pl

źródło okładki: http://www.poltext.pl