Podstawy mechaniki budowli

Podstawy mechaniki budowli
978-83-213-4417-1
technika
camillejr

W książce przedstawiono zarys teorii konstrukcji, w tym elementy mechaniki teoretycznej (ogólnej), mechaniki budowli i wytrzymałości materiałów. Głównym tematem opracowania są płaskie układy prętowe. Zaprezentowane obliczenia przeprowadzono metodą tradycyjną, wciąż aktualną i często niezbędną w analizie konstrukcji. Z zakresu technik komputerowych przedstawiono jedynie najprostszą wersję...

Z zakresu technik komputerowych przedstawiono jedynie najprostszą wersję macierzowej metody przemieszczeń.
W poszczególnych rozdziałach zamieszczono wiele przykładów obliczeń oraz zadania do samodzielnego rozwiązania z odpowiedziami.
Książka jest przeznaczona dla studentów tych wydziałów wyższych uczelni technicznych, na których teoria konstrukcji jest przedmiotem uzupełniającym. Będzie także przydatna dla inżynierów projektantów i wykonawców obiektów budowlanych.

maluda | 2011-01-25
Przeczytana: 2009 rok

Dla studentów budownictwa idealna- Polecam!!

pigi | 2014-01-12
Wieruch | 2012-11-18