Mistrzowie sztuki nowoczesnej. Andy Warhol

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Artyści. Mistrzowie sztuki nowoczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Add Media
978-83-931889-1-8
artyści
sztuka
Wiktoria

Książka + DVD //Niniejszy film pokazuje Warhola w wywiadach, których udzielał mediom na przestrzeni ponad dwudziestu pięciu lat. Analizowane są w nim również osiągnięcia artysty, który zajmował się w swej karierze malarstwem, filmem, działalnością wydawniczą, muzyką rockową oraz telewizją. Dołączono fragmenty jego filmów, między innymi Chelsea Girls, Lonesome Cowboys i Women in Revolt, a także materiały archiwalne, fragmenty kroniki filmowej, wypowiedzi wielu bliskich współpracowników i supergwiazd, takich jak Ondine, Viva, John Giorno i Brigid Berlin. Omówiony jest również okres tuż przed śmiercią Warhola.

źródło opisu: http://www.addmedia.pl/index.php?obiekty_id=984&id=40

Renata | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Jeśli ktoś lubi Warhola to polecam. Kompendium wiedzy w broszurce i wiele informacji na płycie. Ale jeśli ktoś nie przepada za tym artystą to zaśnie na filmie ;)

Elanor_the_Fair | 2016-03-16
Przeczytana: sierpień 2015