Mistrzowie sztuki nowoczesnej. Vincent van Gogh

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Artyści. Mistrzowie sztuki nowoczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Add Media
978-83-9318-89-3-2
artyści
sztuka
Wiktoria

Książka + DVD //Świecki kaznodzieja, a następnie niedoceniany geniusz malarstwa − Van Gogh był niewątpliwie jedną z najbardziej wyjątkowych osobowości świata sztuki wieku nowoczesności. W Paryżu kształtował tego samouka impresjonizm. W Arles, pod słońcem Prowansji, w 1888 roku stworzył swój własny niepowtarzalny styl. To tu malował wraz z Gauginem. Tu tworzył swoje arcydzieła w chwilach entuzjastycznego artystycznego uniesienia, które przeplatały się z okresami depresji aż do samobójczej śmierci w Auvers-sur-Oise w 1890 roku. Autor filmu, Dominik Rimbault, przygląda się bliżej pracom van Gogha, które, wraz z jego lirycznymi listami do brata, Theo, tworzą chwytający za serce biograficzny portret tego wielkiego malarza, niemal zwierciadło jego duszy.

źródło opisu: http://www.addmedia.pl/index.php?obiekty_id=984&id=40

źródło okładki: źródło własne

Wiktoria | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2012 (od maja)

Krótka, ale dobra książka. Vincent van Gogh, mimo że chory (raz nawet próbował się otruć jedząc farby i pijąc terpentynę) na pewno był utalentowany. Zamierzam sięgnąć po wszystkie 24 tomy tej serii, żeby się czegoś więcej dowiedzieć.

Elanor_the_Fair | 2016-03-16
Przeczytana: sierpień 2015